Chivu en Van der Vaart in de prijzen Kidsraad geïnstalleerd John Jaakke nieuwe voorzitter geridderd Gerrie Mühren VAN PRAAG JOHAN CRUIJFF VARIA Cristian Chivu is in het Telesport/Staatsloterij- klassement van de Voetballer van het Jaar als eerste uit de bus gekomen. De aanvoerder van Ajax werd voor zijn goede prestaties in het afgelopen seizoen beloond met de Gouden Schoen. Rafael van der Vaart, die door een blessure slechts een half seizoen speelde maar het wel schopte tot clubtopscorer van Ajax met veertien competitietreffers, werd tot Talent van het Jaar uitverkoren. Foto: Louis van de Vuurst Op woensdagmiddag 24 april is de Ajax Kids Club-raad officieel geïnstalleerd. De raad is bedoeld om de betrokkenheid van de leden van de Kids Club bij Ajax te vergroten en om meer inzicht te verkrijgen in hun wensen en behoeften. De raad wordt gevormd door elf Kids Club-leden van tien jaar en ouder, voor wie de 'raadstermijn' maximaal één seizoen bedraagt. De feestelijke installatie van de raad vond plaats in Artis. Na het officiële gedeelte, dat werd ingeleid door Arie van Eijden en voorts bestond uit de eerste vergadering van de raad, bezochten de raadsleden de dierentuin. Op de dag van de wedstrijd Ajax - FC Den Bosch, zondag 28 april, heeft de Ledenraad van Ajax John Jaakke unaniem gekozen als de volgende voorzitter van de vereniging. Jaakke zal als gevolg van zakelijke omstandigheden niet eerder dan in het najaar van 2003 beschikbaar zijn. Volgens het rooster treedt Michael van Praag eind 2002 af als voorzitter. De Ledenraad heeft Van Praag verzocht in het belang van de vereniging een jaar langer aan te blijven als voorzitter. Van Praag heeft dit verzoek ingewilligd en zal het komende jaar zijn opvolger inwerken. John Jaakke (47) is advocaat bij Van Doorne in Amsterdam. Hij is getrouwd, heeft vier kinderen en woont in Bussum. Jaakke is geboren en getogen in Hilversum en studeerde rechten aan de Vrije Universiteit in Amsterdam, waar hij vijftien jaar woonde. Na zijn studie was hij enige tijd assistent van de directie bij een dochtermaatschappij van SHV in Utrecht. In 1984 werd hij advocaat en in 1990 trad hij toe tot de maatschap. Hij is gespecialiseerd op het gebied van nationale en internationale fusies en overnames. John Jaakke is sinds zijn kinderjaren voetballiefhebber en Ajax-fan en bezoekt sinds zijn middelbare-schooltijd regelmatig de wedstrijden. Foto: Louis van de Vuurst Gerrie Mühren is op vrijdag 26 april in het gemeentehuis van Volendam benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De oud-speler van Ajax, die thans als scout werkzaam is voor de club, werd geridderd 'vanwege zijn briljante carrière als voetballer', aldus de tekst van de voordracht. 'De imposante staat van dienst wordt ondersteund door een voorbeeldig gedrag, zowel in als buiten het veld. De heer Mühren staat bekend als een gentleman,' vervolgt het rapport. Mühren heeft zich altijd betrokken gevoeld bij de gehandicapten in de regio waar hij woonachtig is. Hij liet met grote regelmaat zijn gezicht zien op sportdagen voor gehandicapten, was teamtrainer tijdens de landelijke G-dag en vast lid van het World Master Team, dat tien maal per jaar voor een goed doel voetbalt. Foto: Louis van de Vuurst Michael van Praag blijft een jaar langer aan als voorzitter en zal in die tijd zijn opvolger John Jaakke inwerken. Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE JUNI 2002 97

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 97