Een elftal zonen Zonnebloemen geveild Ivic terug in Amsterdam Ajacieden behalen diploma Nederlands VARIA Foto: Louis van de Vuurst Op 8 mei werd de heer Theo van Kilsdonk uit Heesch 86 jaar. Dit heugelijke feit vierde hij met zijn familie in de Arena, waarbij hij van Ajax als verjaarscadeau een ontvangst en een rondleiding kreeg. Hoogtepunt was natuurlijk de elftalfoto van 'trainer Theo' met zijn elf door hem als echte Ajacieden opgevoede zonen. Foto: Louis van de Vuurst Onder grote publieke belangstelling en toeziend oog van Johan Cruijff zijn op 2 mei twintig interpretaties van Van Goghs Zonnebloemen geveild bij veilinghuis Christie's. De werken zijn geschilderd door de spelers en de technische staf van Ajax tijdens een door ABN AMRO en het Van Gogh Museum georganiseerde masterclass. Het schilderij van Cristian Chivu was het meest populair en ging voor 5200 euro onder de hamer. Ook op het werk van Rafael van der Vaart werd goed geboden. Dit leverde uiteindelijk een bedrag op van 4200 euro. Naast de schilderijen werden nog vier Ajax- Zonnebloemenshirts met een handtekening van Johan Cruijff geveild. De totale opbrengst van de veiling bedraagt 24.250 euro en komt ten goede aan de Johan Cruyff Welfare Foundation, een organisatie die zich inzet voor minder bedeelde en gehandicapte kinderen. Johan Cruijff veilt, bijgestaan door veilingmeester Job Ubbens van Christie's, de Zonnebloemen-interpretatie van Richard Knopper. Foto: Louis van de Vuurst In de rust van de wedstrijd Ajax - FC Den Bosch werd het kampioenselftal van 1976-1977 gehuldigd. De laatste thuiswedstrijd van het seizoen werd aangegrepen voor een huldeblijk aan mannen als Heinz Stuy, Ruud Geels, Barry Hulshoff, Dick Schoenaker, Piet Schrijvers, Simon Tahamata, Soren Lerby, Frank Arnesen en Wim Suurbier. Zij haalden voor het eerst sinds 1973 de titel weer naar Amsterdam, maar van een huldiging kwam het destijds niet. Op initiatief van de makers van de website www.degoeieouwetijd.nl is dat nu rechtgezet, waarbij vooral de 'thuiskomst' van Tomislav Ivic bijzonder was. Bij de omweg die de trainer sinds 1978 aflegde om weer in Amsterdam terecht te komen, sloeg hij bijna geen club over. Een flink aantal Ajacieden heeft zich het afgelopen seizoen met meer dan alleen voetbal beziggehouden. De buitenlandse spelers volgden een jaar lang de Nederlandse lessen van leraar Leon Smeets. Het cursusjaar werd afgesloten met een diplomauitreiking. Eerst waren de eerste- elftalspelers Bergdolmo, Pasanen, Machlas, Chivu, Pienaar en Didulica aan de beurt. Een week later kregen ook de spelers Valencia, Obodai, Kanu, Culina en Mofokeng van Jong Ajax hun diploma overhandigd. Foto's: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE JUNI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 95