(3-0) behaald op Excelsior, terwijl de wedstrijd in Rotterdam nog volstrekt kansloos met 5-0 werd verloren. Toen heeft het team, vindt Otto, laten zien waartoe het in staat was. Een ander hoogtepunt vindt hij dat in de eerste helft van het seizoen veel uitwedstrijden werden gewonnen. Dieptepunt Behalve door een aantal hoogtepunten wordt het seizoen ook gekenmerkt door een enorm dieptepunt. Eerste paasdag is een zwarte dag voor de club als tot twee keer toe de met emoties beladen thuiswedstrijd tegen rivaal Stormvogels/Telstar wordt gestaakt. Een week voor dit duel overleed het kindje van Telstar-speler Brian Tevreden. Om hier op gepaste wijze aandacht aan te besteden kwam Mark Verzijlberg, de voormalige keeper van Haarlem en nu werkzaam bij Telstar, bij Haarlem om hierover te overleggen. 'Wij hadden van onze kant alle medewerking verleend en van tevoren gezegd dat als onze supporters zich zouden misdragen ten opzichte van de spelers van Telstar, wij onherroepelijk van het veld af zouden stappen.' De wedstrijd begon met een minuut stilte voor Brian Tevreden en er werden beertjes op het veld gegooid. In het stadion kon je een speld horen vallen. Gedurende de wedstrijd sloeg de sfeer echter om. Na ongeveer een half uur begonnen de spreekkoren, die zich niet tegen Brian Tevreden richtten maar tegen Jermaine Levant. Hij was eerder dit seizoen betrokken bij een auto-ongeluk waarbij een vrouw haar ongeboren kind verloor. In overleg met scheidsrechter Luinge besloot Otto zijn spelers van het veld te halen en Het plezier overheerste in de spelersgroep van Haarlem. naar de kleedkamer te gaan. 'Wij vonden dat alle normen en waarden overtreden waren. We moesten een daad stellen en die hebben we ook gesteld.' Na een kwartier werd de wedstrijd toch weer hervat. In de tweede helft kwam Haarlem al snel op 0-2 achter en zweiden de spreekkoren weer aan. 'De wedstrijd was al raar door alle emoties vooraf. Toch vond men het nodig om te gaan schelden. Na die achterstand begonnen de spreekkoren opnieuw en werd besloten de wedstrijd definitief te staken. Ik denk dat het een heel goed initiatief van Haarlem zijde is geweest om van het veld te stappen. Daar hebben we alom waardering voor gekregen. We zitten nu alleen nog wel met AJAX MAGAZINE JUNI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 91