voldoet aan verwachtingen Haarlem Een hogere plaats op de ranglijst was nog mooier geweest, maar verder heeft Haarlem gepresteerd waar een ieder vooraf voor getekend zou hebben. De ploeg deed het beter dan het jaar ervoor en is nu dan ook met een gerust hart op vakantie. IHe doelstelling van Haarlem is om zo jjjpog mogelijk jfe komen in het Kchterrijtje^zei trainer en coach Heini Otto aan het begin van dit seizoen. Uiteindelijk werd Haarlem twaalfde met 38 punten. Tien keer werd gewonnen, acht Weer gelijkgespeeld en zestien wedstrijden gingen verloren. In totaal werd 37 keer gescoord en kreeg de ploeg er 46 tegen. Otto: 'Als je het hele seizoen overziet, hebben we het beter gedaan dan het jaar ervoor. Tot en met de wedstrijd tegen Eindhoven hebben we kunnen ruiken aan een hogere plek op de ranglijst en zelfs kunnen snuffelen aan nacompetitie. Maar Hf C HAARLEM door Simone Tacx foto's Louis van de Vuurst uiteindelijk hebben we die stap niet kunnen maken.' Dat heeft volgens Otto te maken met het onnodig punten weggeven door persoonlijke fouten. Dat was vooral het kenmerk van de tweede helft van het seizoen. Zo werd tegen Eindhoven een heel slechte wedstrijd gespeeld en terecht met 3-0 verloren omdat de ploeg totaal niet in de wedstrijd zat. Daarna volgde een reeks waarin bijna geen punt meer behaald werd. Na een aantal duels werd wel weer beter gevoetbald, maar de punten bleven uit: tegen Heracles en VW werd doelpuntloos gelijkgespeeld, bij Volendam en Go Ahead werd met één doelpunt verschil verloren. Otto: 'We zijn toen ook meer naar voren gaan spelen en dat betekent dat je achterin ruimte weggeeft. Dat is gevaarlijk want het vergroot de kans op een tegengoal. We hadden niet de ploeg om op eigen helft te blijven voetballen of in en rond de zestien. We hebben het gedaan met de jongens die we hadden en die zijn naar elkaar toe gegroeid. Ze hebben er allemaal plezier in gehad. Er was natuurlijk weieens iets aan de hand, maar over het algemeen overheerste het plezier. Ik moet de jongens nageven dat het een heel goede groep is. Maar tekenend voor de tweede helft van het seizoen was dat als we gelijkwaardig of beter waren, we net niet de treffer maakten om voor te komen, maar we het doelpunt juist tegen kregen. Gelukkig hebben we wel de opgaande lijn ingezet en we gaan proberen die de komende jaren vast te houden.' Haarlem haalde dan niet erg veel punten, maar de ploeg oogstte wel veel lof voor de speelstijl. Anti-voetbal werd er niet gespeeld. Als bekroning voor het goede voetbal werd een eclatante overwinning De ploeg van Heini Otto oogstte lof voor de speelstijl. AiAX MAGAZINE JUNI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 90