r ZATTOAq tgescnakei nacompetitie JU Door een 3-0 zege bij Volendam bereikte Ajax volkomen onverwacht de nacompetitie. Daarin waren hetzelfde Volendam en Zuidvogels echter te sterk voor de zaterdagamateurs van Ajax. De wedstrijd tegen Zwaluwen '30 uit Hoorn duurde in feite maar twintig minuten. Op dat moment besloot de arbiter de laatste man van Zwaluwen weg te sturen, nadat deze de doorgebroken Michael Zinhagel onderuit had gehaald. De stand was op dat moment 1-1. Ajax had de leiding genomen na zeven minuten, toen Michael Zinhagel een perfecte voorzet van Jerry de Koning hoog opspringend met het hoofd afrondde. Korte tijd later was de gelijkmaker gevallen, toen een snel genomen vrije schop van Zwaluwen de hele Ajax-defensie verraste. Langzaam bouwde Ajax het overwicht door de numerieke meerderheid uit en dat leidde tot een tweede treffer van Michael Zinhagel. Jamal Akachar speelde hem op de rand van het zestienmetergebied goed vrij en vervolgens liet hij de doelman met een verwoestend schot kansloos. Op slag van rust schoot Arthur Vinkenoog met een schitterende stiftbal over de doelman nummer drie in de touwen. In de tweede helft werd Zwaluwen compleet overlopen. Reeds in de eerste minuut schoot Paul Reumer verrassend op doel en omdat iedereen de bal liet lopen, huppelde deze via de binnenkant van de paal over de lijn. Daarna kreeg Ajax zo bijzonder veel kansen dat het verwonderlijk is, dat de teller bij de Amsterdammers deze middag op zes bleef staan. Het hadden ook dubbele cijfers kunnen worden. Arthur Vinkenoog en Michael Zinhagel maakten uiteindelijk het half dozijn vol. Eindstand 6-1. Onnodig onderuit In Nijkerkerveen ging Ajax geheel onnodig onderuit tegen Veensche Boys. Tegen een 86 door Wim Heisterkamp foto's Louis van de Vuurst fel uit de startblokken komende ploeg begon Ajax veel te mat en dat resulteerde al in de achtste minuut in een achterstand. Mathijs Teer wilde de bal terugspelen op Dennis van der Wal, maar op het knollenveld maaide deze over de stuiterende bal heen, waarna de spits van Veensche Boys de bal voor het inschuiven had. Na twintig minuten kregen de gastheren opnieuw een cadeautje van de Ajax-defensie, die veel te veel ruimte weggaf (2-0). Op zich was de achterstand nog niet verontrustend, want Ajax was in het veld technisch zoveel beter dat iedereen spoedig de aansluiting verwachtte. Michael Zinhagel en Patrick Schuurman hadden het vizier echter niet echt op scherp staan en daarom was het bij rust nog steeds 2-0. Na de thee was Ajax opnieuw optisch in het overwicht, maar Veensche Boys zag steeds meer de eerste overwinning op Ajax Raymond Homoet verving tegen DVS Dennis van der Wal, die geblesseerd raakte tijdens de warming- up. De invaller keepte uitstekend en hield de nul. AJAX MAGAZI <r NB JUNI 2002':

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 86