A1 glansrijk kampioen Het venijn zat in de staart voor de A1dat in de slotfase van de competitie louter topwedstrijden speelde. De A1 hield echter stand en de schaal is na vier jaar weer in Amsterdam. En naar tevredenheid van Danny Blind maken zeker vijf van zijn spelers de gang naar de 'overkant'. Daarmee sluit hij zijn tweede jaar als trainer van de A1 goed af. De laatste vier wedstrijden van het seizoen konden allemaal krakers genoemd worden. Met uitzicht op het kampioenschap wachtten Twente uit, PSV thuis, Vitesse uit en Feyenoord thuis. 'We konden flink aan de bak,' zegt Blind. 'Bij Twente uit hebben we een solide overwinning behaald en tegen PSV thuis speelden we een goede wedstrijd.' Daarna volgde de topper tegen Vitesse. In de eerste helft van het seizoen werd op eigen veld na een 4-0 voorsprong nog met 4-5 verloren van de Arnhemmers, die elk jaar weer kans maken op de titel. Ook dit seizoen volgde Vitesse Ajax op de voet. Ten tijde van Vitesse - Ajax stond de concurrent van de Amsterdamse Al met nog twee wedstrijden te gaan vier punten achter. Alles was dus mogelijk. Vitesse wilde die schaal zelf ook wel. Het toeval wilde dat de beide ploegen daags voor de competitiewedstrijd tegenover elkaar stonden in een bekerduel, dat door de mannen van Blind met 3-1 gewonnen werd. Vervolgens kwam die beladen competitiewedstrijd. Blind: 'Het was erop of eronder. Bij verlies hadden we eventueel nog wel kampioen kunnen worden tegen Feyenoord. Maar Vitesse was onze naaste concurrent en die hebben we op 0-0 kunnen houden. Dat was een terechte uitslag. Het was wel een slechte wedstrijd door Simone Tacx op een slecht veld. Vooral in de eindfase kon je goed zien dat er spanning in de groep zat. Toen werd het nog wat hectisch. Daarvoor hadden we het kunnen beslissen omdat wij de betere kansen hadden. In de eindfase had Vitesse die.' Ondanks die mogelijkheden bleef het 0-0 en daar had Ajax genoeg aan om de titel in de Shell-jeugdcompetitie te grijpen. Voor het eerst sinds 1998, toen Herman Borman de ploeg nog onder zijn hoede had, ging de schaal naar Amsterdam. 'Het was een prikkelende bijkomstigheid dat we kampioen werden tegen de nummer twee.' Dat Blind na de wedstrijd ontroerd was had niets te maken met het behaalde kampioenschap, maar met zijn Finse speler Jussi Kujala. 'Ik was ontroerd omdat ik hem moest passeren, terwijl hij dat niet verdiende. Als ik mensen moet teleurstellen, heb ik daar na afloop, want dan ben ik trainer-af, weieens moeite mee. Van tevoren niet. Dan is het part of the job. Ik moet keuzes maken of grond van wat ik denk dat de beste manier is om zo'n Foto: Louis van de Vuurst wedstrijd te winnen. In de bekerwedstrijd tegen Vitesse was Jussi Kujala geschorst. Het elftal dat voor de beker speelde, heb ik in de competitiewedstrijd tegen Vitesse laten staan, terwijl Kujala alle andere 24 wedstrijden wel gespeeld heeft. Dat zijn dan emotionele zaken, die me na afloop wel parten spelen. De ontroering zat hem in dat feit en niet in het feit dat we kampioen werden. Daarvoor heb ik te veel meegemaakt.' Doelstelling De laatste wedstrijd van de competitie werd met 2-1 van Feyenoord gewonnen, waarna kon worden teruggeblikt. Danny Blind: 'Het team is gaandeweg ontzettend gegroeid. Dat was vooral ook in de één na laatste thuiswedstrijd tegen PSV goed te zien. Er is homogeniteit gekomen in het elftal waarbij toch steeds een aantal spelers de beslissing kon forceren. Het is de kracht van dit team dat het gaandeweg als geheel is gaan functioneren, hoewel het daar niet altijd om gaat. De kwetsbaarheid is 78 AJAX MAGAZINE JUNI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 78