zijn eerste balcontact raak, 1-2. De aansluitingstreffer was het begin van een spectaculaire fase van de wedstrijd. Waar de Ajacieden gepassioneerd op zoek gingen naar de gelijkmaker, probeerden de Utrechters de winst zeker te stellen. De ploeg uit de Domstad stuitte echter telkens op doelman Maarten Stekelenburg. Vijf minuten voor tijd werd het dappere Ajax dan toch beloond. Alweer gaf Valencia prachtig voor en alweer was het Rafael die scoorde, ditmaal met een schitterende kopbal. De spelers reageerden uitzinnig en kregen net als tegen FC Twente de toeschouwers van de banken. De aanwezigen in de Arena maakten zich op voor een bloedstollende verlenging. Het spel golfde op en neer en beide ploegen kregen de mogelijkheid om de wedstrijd met een golden goal te beslissen. Nadat Nando Rafael tot twee maal toe op zo'n mooie wijze had gescoord, miste hij na vijf minuten misschien wel de gemakkelijkste kans van de avond; de spits kopte te simpel in de handen van doelman Wapenaar. Met Rafael heeft Ajax dus een spits voor de toekomst in de gelederen, met Maarten Stekelenburg een keeper. Tot ergernis van de Utrecht-aanvallers verrichtte de goalie ook in de verlenging heroïsche reddingen. Aangezien de stand na 120 minuten nog steeds gelijk was, moesten strafschoppen uitmaken welke ploeg naar de finale zou gaan. De eerste die moest aanleggen van elf meter was Stefano Seedorf. De Zaandammer nam een aanloop van buiten de zestien en schoot hard in a la Neeskens, dwars door het midden. Tanghe moest Utrecht op gelijke hoogte brengen en deed dat ook. Stekelenburg dook naar de andere hoek. Kiran Bechan was Ajax' tweede man en ook hij schoot onberispelijk raak. Invaller Roiha was de vierde penaltynemer en ook de Fin kreeg een streepje achter zijn naam. Doelpuntenmaker Rafael legde aan voor de derde penalty voor Ajax. Wapenaar ging naar de goede hoek, maar de pupil van Danny Blind miste niet. Ook Stekelenburg ging naar de goede hoek bij Bosschaart, maar via de binnenkant van de paal ging de bal er in, 3-3 in de serie. Walker, bijna nooit falend van elf meter, was ook nu succesvol, 4-3. Roest tekende voor de vierde strafschop, 4-4. De laatste in de eerste serie was Gabriel Mofokeng. De Zuid-Afrikaan schrok van het geluid van de handschoenen van Wapenaar, maar de bal ging er wel in. Zwaanswijk bracht de stand op 5-5. Vanaf dat moment was missen dodelijk. Olde Riekerink instrueerde zijn mannen opnieuw. Er moest een zesde penaltynemer worden aangewezen. Jason Culina kreeg die taak toebedeeld en schoot langs Wapenaar, 6-5. Tom van Mol stuurde Stekelenburg naar de verkeerde hoek, 6-6. De enige A-selectiespeler van het Amsterdamse gezelschap, Petri Pasanen, was de volgende Ajacied. Helaas stuitte uitgerekend de Fin op doelman Wapenaar. Daardoor moest Stekelenburg de penalty keren van De Jong als Ajax nog een kans wilde houden. Dat lukte niet en daarmee was na winst op Volendam, Haarlem, De Graafschap, FC Twente en Stormvogels/ Telstar het sprookje voor het talentvolle team uit. Desondanks was Olde Riekerink zeer te spreken over de spelers: 'Ik ben ongelooflijk trots op de manier waarop deze jongens in deze ambiance het publiek een geweldige avond hebben bezorgd.' Nekkende penalty's Vier dagen na de met opgeheven hoofd verloren wedstrijd tegen FC Utrecht, kon Ajax zich opmaken voor de tweede halve finale, die van het eigen bekertoernooi. De ambiance was een wereld van verschil; geen twintigduizend supporters in de Arena, maar een handjevol toeschouwers in Rheden. Wellicht de reden dat de Ajacieden vooral het eerste kwartier van het duel tegen de reserves van Vitesse Foto: Louis van de Vuurst Foto: Louis van de Vuurst Nando Rafael reageert uitzinnig na zijn twee doelpunten in de halve finale. De spelers moedigen elkaar aan voor de strafschoppenserie.

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 71