Blijdschap na het behalen van de tweede titel op rij. kans in de wedstrijd was voor Ajax. Op aangeven van Jason Culina kwam Kwame Quansah tot een kunstige omhaal, die maar net naast het doel van Wapenaar ging. De jonge ploeg kwam minder aan het collectieve combinatiespel toe dan in de voorgaande wedstrijden van het bekertoernooi. FC Utrecht maakte gebruik van dit feit en voerde de druk op. Nadat Tanghe in de twintigste minuut de eerste grote mogelijkheid voor FC Utrecht gemist had, was het vijf minuten later wel raak. Een hoekschop van Bosschaart werd door Roets richting het doel gekopt, waar Kuyt alert was en de bal binnen tikte, 0-1. Vanaf dat moment werd de sfeer in het stadion grimmig. Een groep raddraaiers bestormde het vak met Utrecht supporters en ging daarna in gevecht met zichzelf en met de ME. De ernstige misdragingen van de supporters ontging de spelers en de trainers niet. 'Ik heb even naar mijn familie gekeken of zij geen gevaar liepen,' zei Olde Riekerink na afloop. Zo misten een kwartier voor rust vele toeschouwers een prachtig schot van Seedorf dat door Wapenaar werd gepareerd. In de tweede helft begon Ajax wat energieker en kreeg Quansah al snel de kans op de gelijkmaker. Even later was het echter de ploeg uit de eredivisie die scoorde. Tanghe zette voor en met een hakje achter het standbeen langs tikte Gluscevic op prachtige wijze de 0-2 binnen. Het klusje voor FC Utrecht leek geklaard. Maar toen zette Jan Olde Riekerink zijn ploeg enigszins om. Ruud Kras maakte plaats voor Jelle van Damme, waardoor José Valencia meer naar voren schoof. Verder wisselde de trainer zijn vaste spits Quansah voor het Al-talent Nando Rafael. Het bleek een gouden wissel. De Angolees gaf zijn visitekaartje af en toonde zich een waardige Ajax-spits voor de toekomst. Op aangeven van Valencia schoot Rafael bij Kwame Quansah was tegen FC Utrecht niet trefzeker. Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE JUNI 2002 69

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 69