;JGNq AJAX Jong Ajax pro Met het prolongeren van de titel en de fantastische reeks in het Amstel-Cuptoernooi, waarvan met opgeheven hoofd afscheid werd genomen na de uitschakeling door FC Utrecht, heeft Jong Ajax het seizoen zeer tevreden beëindigd. De spelers hebben bewezen talentvol te zijn, maar of een groot aantal de overstap naar het eerste zal maken is de vraag. Trainer Jan Olde Riekerink sluit zijn twee succesvolle jaren af met een contract bij het Belgische AA Gent. Foto: Yvonne Witte paal en kopte Ajax' derde treffer binnen. Uiteindelijk werd het nog 4-0 toen Quansah een minuut voor tijd door de Rotterdamse verdediging slalomde en de bal meegaf aan Anthony Obodai die hard in het doel schoot; een goed resultaat om de voorbereiding op de wedstrijd tegen FC Utrecht in te gaan. Bloemen waren er na afloop voor Ole Tobiasen. Of hij nog ergens last van had gehad? 'Ja, last van blijdschap,' antwoordde de Deen glunderend. Bloedstollend Op goede vrijdag was het dan zo ver, de historische halve finale tegen FC Utrecht. Jan Olde Riekerink koos voor een iets defensievere opstelling in vergelijking met de eerdere bekerduels. Walker stond op het middenveld voor het degelijke blok van de centrale mannen Petri Pasanen en Ruud Kras. Zij zorgden ervoor dat Gluscevic en Kuyt amper gevaarlijk werden. De eerste tegen het gewoon een naar het kampioenschap voor de 'grote' halve Maar voor Ole een heel bijzondere dag. Na een blessureperiode van meer dan twee jaar zat de Deen op de bank bij het elftal waarbij hij sinds de winter in de laatste fase van zijn revalidatieperiode heeft getraind. De zenuwen gierden door zijn lijf toen trainer Olde Riekerink het seintje gaf dat de verdediger mocht gaan warmlopen. Onder luid gejhich van de toeschouwers op de Toekomst maakte Tobiasen zijn spieren los. Toen de Deen een kwartier voor tijd mocht invallen, stond Ajax op een 2-0 voorsprong. In de eerste helft waren de Amsterdammers al snel op dreef. Ze maakten het spel, hadden aldoor balbezit, maar creëerden geen grote kansen. Na een half uur was het wel raak. Jason Culina sneed door de Spartaanse defensie en kreeg ruimte om uit te halen, zijn schot belandde in de verre hoek, 1-0. Na rust veranderde het spelbeeld niet, Ajax door Saar van Bueren bleef de betere ploeg. Tien minuten in de tweede helft was het opnieuw Culina die gevaarlijk was, maar zijn vrije trap krulde net naast het doel. Weer tien minuten later kwam Stefano Seedorf vanaf rechts het doelgebied in en probeerde hij keeper Vandenbussche met een listig lobje te passeren. Dit lukte niet, maar Kwame Quansah kon de bal in de rebound hoog in de touwen schieten, 2-0. Vlak daarna maakte Tobiasen dus zijn rentree. Alsof hij nooit was weggeweest stuurde de Deen na vijf minuten Kiran Bechan met een prachtige pass de diepte in. Bechan gaf de bal goed voor maar de Ajax-aanvallers schoten in een kluts voor het doel niet raak. Kort daarna zette Bechan weer strak voor, iets te hard leek het, maar Quansah dook op bij de tweede 68 AJAX MAC.A7INF MINI 7007

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 68