Na afloop van de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen neemt het publiek afscheid van Fred Grim. die tijd blijft Michael van Praag aan als praeses. f Met gebruik van geavanceerde technologie en de introductie van een compleet gemoderniseerde 'look and feel' gaat de website van Ajax een nieuwe fase in. Ajax kan alsnog met twaalfduizend supporters afreizen naar de Kuip voor de bekerfinale tegen FC Utrecht. Maandag 29 april Ole Tobiasen tekent een contract voor een jaar bij AZ. Woensdag 1 mei De veiling van de Zonnebloem-creaties van de Ajacieden levert een bedrag van 24.250 euro op ten behoeve van de Johan Cruyff Welfare Foundation. Het schilderij van Cristian Chivu levert het meest op: 5.200 euro. Gabriel Mofokeng, José Valencia, Christopher Kanu, Jason Culina en Anthony Obodai slagen voor de basiscursus Nederlands. Vrijdag 3 mei De bondscoach van Zweden maakt bekend dat Zlatan deel uitmaakt van de selectie voor het WK in Japan en Zuid-Korea. Zondag 5 mei In Nijmegen wint Ajax met 2-0 van NEC waardoor de club na vier jaar weer kampioen van Nederland is. Op parkeerplaats P2 bij de Amsterdam Arena volgen duizenden supporters de kampioenswedstrijd op grote schermen. Enige uren na afloop van het duel wordt het team van Ronald Koeman door een uitzinnige menigte gehuldigd. Na de huldiging viert de Ajax-familie tot in de kleine uurtjes in besloten kring in de Amsterdam Arena feest. Maandag 6 mei Cristian Chivu wordt in het klassement van De Telegraaf, de Staatsloterij en Voetbal International uitgeroepen tot Speler van het Jaar. Rafael van der Vaart wordt verkozen tot Talent van het Jaar. 4 Bondscoach Dick Advocaat neemt Andy van der Meyde op in de selectie van Oranje voor het oefenduel tegen de Verenigde Staten. Woensdag 8 mei Nando Rafael, die enige tijd niet in het bezit was van een identiteitsbewijs, komt in het bezit van een Angolees paspoort. Donderdag 9 mei De voltallige kampioensselectie is in het Olympisch Stadion aanwezig bij de finale van de ABN AMRO Ajax Voetbal Toer. 4 Op het feest ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de SVA krijgt Rafael van der Vaart als Speler van het Jaar de Rinus Michels Trofee uitgereikt uit handen van Bobby Haarms. Ronald Koeman overhandigt de Marco van Basten Trofee aan Talent van het Jaar Maxwell. Vrijdag 10 mei In de Heineken Brouwerij komen vertegenwoordigers van de selecties van Ajax en FC Utrecht bijeen om de pers te woord te staan over de Amstel-Cupfinale van zondag 12 mei. Zaterag 11 mei Ter voorbereiding op de bekerfinale gaat de selectie op trainingskamp in hotel Huis ter Duin. Ook Rafael van der Vaart is na een langdurige blessure aan zijn knie weer bij de groep. Zondag 12 mei In een zinderende en spectaculaire wedstrijd in de Kuip verslaat Ajax door een golden goal van Zlatan FC Utrecht en wint de ploeg van Ronald Koeman de 'dubbel'. Maandag 13 mei In een open brief aan FC Utrecht verontschuldigt assistent- scheidsrechter Kloeg zich voor het feit dat hij over het hoofd heeft gezien dat doelpuntenmaker Wamberto in de bekerfinale buitenspel liep toen Van der Meyde de bal voorzette. Ruim tienduizend enthousiaste Ajax-supporters huldigen de landskampioen en bekerwinnaar alsnog op het zonovergoten Leidseplein. AJAX MAGAZINE JUNI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 45