Johan Cruijff veilt de Zonnebloem-creatie van trainer Ronald Koeman. Ikedia verslaat met Nigeria Schotland, 1-2. Tsjechië, met Tomas Galasek, speelt gelijk tegen Griekenland, dat het zonder de lichtgeblesseerde Nikos Machlas moet stellen. Ook Hatem Trabelsi en Cristian Chivu zeggen af voor hun interlands. A-international Mido doet mee met het Egyptisch olympisch elftal in de wedstrijd tegen de leeftijdgenoten van Frankrijk, maar kan niet voorkomen dat de Arabieren met 1-0 verliezen. Vrijdag 19 april De spelersgroep van Ajax roept in een open brief aan de overheid op alsnog tot een eerlijke kaartverdeling te komen voor de finale van de Amstel Cup. Door beslissingen van de gemeente Rotterdam mag Ajax op 12 mei met slechts 5900 supporters naar de Kuip afreizen, terwijl FC Utrecht 15000 fans kan meenemen. Zaterdag 20 april Jong Ajax prolongeert de landstitel door op de Toekomst met 2-1 te winnen van Jong PSV. 4 Ook de Al wordt kampioen. Na een 0-0 gelijkspel tegen Vitesse mogen de pupillen van Danny Blind in Arnhem de kampioensschaal heffen. Dick Schoenaker neemt, met het kampioenschap op zak, afscheid van de veteranen van Ajax. Zondag 21 april In de strijd om het kampioenschap bouwt Ajax de voorsprong op concurrent PSV uit door met 1-0 van FC Utrecht te winnen. Voor aanvang van de wedstrijd worden alle supporters van FC Utrecht wegens het uiten van kwetsende spreekkoren op bevel van burgemeester Job Cohen terug naar huis gestuurd. Maandag 22 april Petri Pasanen, André Bergdolmo, Nikos Machlas, Steven Pienaar, Cristian Chivu en Joey Didulica krijgen het certificaat basisleergang Nederlands voor anderstaligen overhandigd. Dinsdag 23 april Danny Blind maakt bekend in ieder geval tot 2004 bij Ajax te blijven. De huidige trainer/coach van de Al zal ook komend seizoen de leiding van het eerste jeugd team op zich nemen. Cristian Chivu neemt in Amsterdam een commercial voor Coca Cola op, die dit voorjaar in Roemenië te zien zal zijn. Woensdag 24 april De allerjongste voetballers van Ajax, de F-jes, voegen zich toe aan het rijtje Ajax-kampioenen. Donderdag 25 april Zonder zeifin actie te komen plaatst Ajax zich voor het Champions-Leaguetoernooi. Aangezien Feyenoord verliest van De Graafschap zijn de Amsterdammers zeker van de tweede plaats op de ranglijst van de eredivisie. Vrijdag 26 april In het gemeentehuis van Volendam wordt Ajax-scout Gerrie Mühren geridderd in de Orde van Oranje- Nassau. Zaterdag 27 april In de laatste wedstrijd van het seizoen haalt kampioen Jong Ajax op de Toekomst uit tegen Jong NAC, 7-2. Zondag 28 april Ajax zet een belangrijke stap op weg naar het landskampioenschap door in de Arena met 2-0 van FC Den Bosch te winnen. In de rust van de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen worden naast de kampioenselftallen van de Toekomst ook de titelhouders van het seizoen 1976-1977 gehuldigd. Na afloop van het duel neemt het publiek afscheid van Fred Grim en Ole Tobiasen. Het bestuur van AFC Ajax maakt bekend dat de Ledenraad van de vereniging John Jaakke unaniem heeft verkozen als de volgende voorzitter van de vereniging AFC Ajax. Jaakke is pas beschikbaar in het najaar van 2003. Tot Bobby Haarms dirigeert Tomislav Ivic het veld op om samen met de spelers van het elftal van 1976-1977 gehuldigd te worden. AJAX MAGAZINE JUNI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 43