31 maart Voor de vijfde maal verliest Ajax in het Gelredome van Vitesse. Ditmaal zijn de Arhnemmers met 3-1 te sterk voor de ploeg van Ronald Koeman. Stefano Seedorf maakt zijn debuut. Dinsdag 2 april Ook in het 'eigen' bekertoernooi wordt Jong Ajax in de halve finale uitgeschakeld in een penaltyserie, nadat het duel tegen Jong Vitesse in de reguliere speeltijd en na de verlenging is blijven steken op 1 -14 Rafael van der Vaart ondergaat voor de tweede maal in korte tijd een operatie aan zijn rechterknie. De ingreep lijkt ditmaal succesvol. Woensdag 3 april Ajax kruipt in de competitiewedstrijd tegen FC Groningen door het oog van de naald. Nadat de Amsterdammers tot twee keer toe op een achterstand zijn gekomen, zorgt goudhaantje Nikos Machlas voor de winnende treffer, waardoor het duel in een 4-3 stand eindigt. Vrijdag 5 april Ter voorkoming van wangedrag van supporters, zoals tijdens Ajax 2 - FC Utrecht, stopt Ajax de losse kaartverkoop voor de wedstrijd Ajax - FC Utrecht, die plaats zal vinden op 21 april. Maandag 8 april De Italiaanse voetbalheld Roberto Mancini is te gast bij Ajax en woont de training van de A-selectie bij. Woensdag 10 april Johan Cruijff wordt bevorderd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Na acht onderlinge duels in de Arena weet Ajax eindelijk van PSV te winnen (3-0) en plaatst het zich voor de finale van de Amstel Cup. Donderdag 11 april Ajax kondigt een aantal ferme maatregelen aan om de problemen met supportersgeweld te beteugelen. Zo maakt voorzitter Michael van Praag onder andere bekend dat de rest van dit seizoen en volgend seizoen bij problemen tijdens uitwedstrijden supporters niet meer mee mogen reizen naar uitduels. Zaterdag 13 april Jong Ajax speelt zijn beste wedstrijd van dit seizoen en wint in Arnhem met 2-0 van Jong Vitesse. In navolging van de D2 worden de Cl en de BI ook kampioen. Zondag 14 april Op het Kasteel boekt Ajax in een slechte wedstrijd een ruime overwinning op Sparta, 0-4. De van GBA afkomstige Jelle van Damme debuteert in het eerste. Huurling John Nieuwenburg, uitkomend voor de Rotterdammers, raakt wederom zwaar geblesseerd. Maandag 15 april Een aantal Ajacieden brengt een bezoek aan de stand van partner Siemens op de televisiebeurs van MCC in Nieuwegein. Dinsdag 16 april De oefencampagne ter voorbereiding op het seizoen 2002-2003 wordt bekend gemaakt. Ajax speelt onder andere tegen Celtic en Norwich City. De eerste training van de A-selectie zal plaatsvinden op 3 juli. Jong Ajax mag zich nog geen kampioen noemen aangezien de ploeg van Jan Olde Riekerink in Rotterdam tegen Jong Excelsior op een 1-1 gelijkspel blijft steken, waar drie punten noodzakelijk waren. Woensdag 17 april Aangezien Johnny Heitinga na een eerdere operatie last bleef houden van zijn knie, ondergaat de verdediger een tweede operatie, die succesvol verloopt. In de interland Noorwegen (Bergdolmo) tegen Zweden (Zlatan) wordt niet gescoord. John O'Brien verliest met de Verenigde Staten in Dublin met 2-1 van Ierland. Ook Petri Pasanen wint niet; Macedonië - Finland eindigt in 1-0. Pius Cristian Chivu is voor een das acteur als hij een commercial opneemt voor Coca Cola. AJAX MAGAZINE JUNI 2002 41

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 41