'Het is voor mij een droom om volgend jaar bij de A-selectie te zitten' terughoudend, dus hij zei tegen me dat ik meer uit mezelf moest halen. Van Dirk de Groot (A2) heb ik geleerd dat voetballen meer is dan alleen voetballen. Het is ook hard werken en bikkelen, zeker als je tegen jongens speelt die een stuk ouder zijn. Met Danny Blind heb ik heel erg gewerkt aan het spelen op bepaalde posities, in mijn geval de nummers 10, 6 en 8. Overigens maakt het me niet zo veel uit op welk positie ik speel, als ik maar speel. En van Jan Olde Riekerink heb ik ook veel geleerd. Net als van het jaar zelf, van wat we met zijn allen hebben bereikt. Ik heb mezelf beter leren kennen, vooral omdat Olde Riekerink me op mijn sterke punten heeft gewezen.' Progressie De Jong-Ajaxtrainer vindt dat Seedorf het dit seizoen prima heeft gedaan in het tweede elftal. Olde Riekerink: 'Stefano was samen met Steven Pienaar het aanvallende gedeelte van het middenveld en het middenveld was denk ik het sterkste deel van ons elftal. Maar het is net als in een motor: sommige onderdelen zijn wel belangrijker, maar ze kunnen alleen belangrijk zijn als de rest ook functioneert. Jong Ajax is vooral een sterk collectief en daardoor heeft Stefano veel progressie kunnen boeken.' Olde Riekerink kent Stefano al vanaf de tijd dat hij in de B2 speelde. 'Ik vond dat hij de dingen die hij toen goed beheerste, een beetje vergeten was. Ik zei tegen hem: "We kunnen twee of drie maanden ruzie hebben, maar ik zal zorgen dat jij datgene wat jij het beste kunt uit je haalt." Seedorf ziet vaak situaties die kunnen ontstaan, dus is hij er eerder dan iemand anders. Hij heeft een geweldige pass en schot, links en rechts. En hij heeft een scorend vermogen, voor de goal is hij vrij koelbloedig. Die pass hebben we in de wedstrijd nog niet voldoende gezien. Dus op dat punt kan hij nog meer brengen.' Olde Riekerink vindt het moeilijk te voorspellen of en wanneer Seedorf de overstap naar het eerste elftal zal maken. 'Hij heeft op zijn positie veel concurrentie, maar hij heeft bewezen dat hij er dicht tegenaan zit. Koeman haalt hem er niet voor niets bij. Bovendien heeft Stefano laten zien dat hij onder druk beter wordt. Dus wat dat betreft wordt het nog spannend voor hem. Maar je moet je wel realiseren dat dit zijn eerste jaar bij het tweede elftal is geweest.' Zelfheeft Stefano Seedorf ook nog niks gehoord over volgend seizoen. 'De enige die tot nu toe echt is doorgebroken uit ons team is Steven Pienaar. Maar voor mij is het natuurlijk ook een droom om volgend jaar bij de A-selectie te zitten, zodat ik kan laten zien wat ik waard ben. Mijn eerste doel is nu om hard te werken en mezelf goed te ontwikkelen. En om zo een vaste waarde te worden in het 1 eerste elftal. Mijn ideale carrière is er een zonder problemen. Eerst bij Ajax goede jaren doormaken in het eerste elftal, en daarna, dan zien we wel weer verder. Maar uiteindelijk wil ik weer terugkeren bij Ajax.'

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 34