'Clarence wijst me op dingen die ik kan verbeteren' hebben me daar heel erg in gesteund. Ook nu komen ze altijd kijken, net als mijn broer en mijn twee zussen. Natuurlijk ben ik ontzettend blij dat ik bij Ajax speel. Want ook al weet je dat je iets heel graag wilt, het moet nog wel gebeuren.' Voetballen leerde de jonge middenvelder in eerste instantie op straat, om precies te zijn in een vaak, maar nu onderhoudt hij wel contact met Clarence. 'Hoewel we allebei erg druk bezig zijn met onze eigen dingen, bellen we elkaar regelmatig. Ik leer in de eerste plaats veel van zijn spel. Hij wijst me ook op dingen die ik kan verbeteren, en adviseert me bijvoorbeeld veel krachttraining te doen. Zo'n advies volg ik zeker op, want het is hem goed afgegaan.' Trainers Als pupil speelde Stefano Seedorf in Zaandam eerst twee jaar bij WZ, daarna maakte hij de overstap naar het grotere Hellas Sport. Daar doorliep hij alle hoogste jeugdelftallen, van de El tot en met de BI. 'Ik heb daar een goede tijd gehad en mezelf ontwikkeld tot de voetballer die ik nu ben. Ik heb een hoop opgestoken van de trainingen en de trips naar het buitenland, bijvoorbeeld naar Denemarken, Frankrijk, Duitsland en België. Ik geloof dat een groot deel van die jongens inmiddels wel bij een BVO terecht is gekomen, want in de competitie ben ik ze regelmatig tegengekomen.' Als veertienjarige liep Seedorf al een keer stage bij Ajax, maar toen werd hij nog te licht bevonden. Een jaar later haalde hij het wel en maakte hij de overstap naar de BI van Ajax. 'Alles ging ineens heel anders. Er werd veel meer van me gevraagd. Ik kreeg studiebegeleiding en werd met een busje opgehaald. Mijn hele leven kwam in het teken te staan van het voetbal. Ik was de hele dag bezig om er wat van te maken.' Van alle Ajax-trainers heeft Seedorf wel wat opgestoken, vindt hij zelf. 'Onder john van 't Schip (BI) was ik nog wat tunneltje in de Zaandamse buurt waar hij tot op de dag van vandaag woont. 'Er woonden erg weinig jongens van mijn leeftijd. Dus vanaf dat ik een jaar of zeven was, ging ik altijd om met de vrienden van mijn broer, die zes jaar ouder is dan ik. We voetbalden elke dag. Partijtjes van vijf tegen vijf, zes tegen zes. Zelfs als het regende. Misschien was het wel een voordeel dat ik altijd tegen oudere jongens speelde. Ik moest veel incasseren en veel compenseren met techniek. Mijn schaar en bepaalde lichaamsschijnbewegingen heb ik in die tijd geperfectioneerd. In mijn vrije tijd voetbal ik nog steeds op straat of in de zaal om nieuwe trucjes uit te proberen. Ik woon nog wel thuis, maar ik speel niet meer in het tunneltje.' Stefano is een volle neef van Clarence Seedorf en diens twee voetballende broers. In zijn jeugd zag hij zijn neven niet zo AJAX MAGAZINE JUNI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 33