In de benen én de genen STEFANO SEEPGFF Na het vertrek van zijn drie neven is Stefano (20) nog de enige die bij Ajax de naam Seedorf in ere houdt. De middenvelder was dit seizoen een van de uitblinkers bij de kampioenen van Jong Ajax en maakte in de uitwedstrijd tegen Vitesse zijn debuut in het eerste elftal. Stefano Seedorf is overtuigd van zijn eigen kunnen: 'Ik wist al van jongs af dat ik profvoetballer wilde worden.' ppeelde Jong Ajax in Amstel Cup tegen pd een van de irijden die ooit in de pa zijn gespeeld. Weer Viagde het elftal van Jan Olde Riekerink erin een achterstand goed te maken, dankzij twee late doelpunten van invaller Nando Rafael. Uitgerekend Petri Pasanen door Jeroen Kleijne foto's Louis van de Vuurst - de meest ervaren Ajacied - miste uiteindelijk de beslissende penalty, maar verder schoten alle jonkies hun 'pingel' er onberispelijk in. Ook uitblinker Seedorf benutte zijn strafschop feilloos: a la Neeskens, hard door het midden. Twee dagen na die bloedstollende halve finale maakte Seedorf voor de eerste keer zijn opwachting in het team van Ronald Koeman. Helaas verloor Ajax de uitwedstrijd tegen Vitesse met 3-1, maar dï middenvelder was zeker niet ontevreden over zijn debuut. Seedorf: 'Ik hoopte er natuurlijk op dat het een keer zou gebeuren. Ik heb een constant seizoen gespeeld en ook al een paar keer meegetraind met het eerste elftal. Tegen NAC uit zat ik voor het eerst op de bank. Omdat ik met Jong Ajax al een paar keer in de Arena had gespeeld, was het voor mij niet extra spannend om voor zo veel publiek te spelen. Ik kreeg vrij weinig ballen, maar ik heb er wel goede dingen mee gedaan. Ik deed wat ik moest doen.' Tunneltje Stefano Seedorf zei al op heel jonge leeftijd tegen iedereen die het horen wilde dat hij voetballer zou worden. 'Geen piloot of brandweerman, zoals andere jongetjes van mijn leeftijd, maar profvoetballer. Ik wilde dat gewoon heel graag en mijn ouders

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 32