FELICITURT AJMÏU i» Links: De Ajacieden tonen de behaalde trofeeën aan het publiek. Onder: De traditionele huldiging op het bordes van de Stadsschouwburg. zingen de Ajacieden richting de Eindhovenaren. De jongens maken zich op voor de huldiging. Niet op Leidseplein, dat wegens andere activiteiten op Bevrijdingsdag een te riskante locatie is, maar op parkeerplaats P2. Vooraf doen de spelers er nog een beetje lacherig over, maar al snel maakt het cynisme plaats voor ongeloof. Wat een mensenmassa! Met de stropdassen losgemaakt of om het hoofd geknoopt en met de shirts uit de broek betreden de Ajacieden het podium waar wordt gejuicht, gedanst, gesprongen en geschreeuwd. Hees of niet, de spelers 'housen' erop los, bezingen de auto van Mido en lallen We are the champions. Het clublied wordt ook ingezet, dat volgens de meeste spelers een opeenvolging is van de zin 'lalalala woort kaam-pie-joen'. Na de huldiging viert de Ajax-familie nog in besloten kring tot in de kleine uurtjes een feestje. De jongens die het team dit seizoen op sleeptouw hebben genomen, zijn ook hier de gangmakers. Jan van Halst voelt zich weer even negentien en Cristian Chivu vindt dat hij ook op de bongo's goed uit de voeten kan. Mido doet op het podium een dansje met de popgroep Timeless, waarna ook nog het repertoire van André Hazes door Tonnie Bruins Slot en Ruud krol vertolkt wordt. En omdat niemand er genoeg van kan krijgen is er ook nog een disco waar men zich uitleeft. Leidseplein Na een paar dagen vrij en een aantal rustige trainingen staat de selectie de volgende klus te wachten. Precies een week na het kampioenschap wacht FC Utrecht in de Kuip. In een zinderende en spectaculaire wedstrijd verslaat Ajax, na een dubieus doelpunt van Wamberto, door een golden goal van Zlatan de ploeg uit de Domstad en wint het team van Ronald Koeman de 'dubbel'. Dolle taferelen en blijdschap ook nu, maar de ontlading is toch minder dan na het behalen van de titel. Geen disco dit keer, maar wel een gezellig etentje in het restaurant van Bobby Haarms. De volgende dag is het dan toch zover. De huldiging van het kampioenselftal en de bekerwinnaar vindt nu wel plaats op het Leidseplein. Een uitzinnige menigte doet nog eens over wat een week eerder al op P2 gebeurde. Geen geschreeuw en gehos, maar de spelers genieten zichtbaar. Aanvoerder Chivu neemt op het bordes als laatste het woord: 'Supporters, bedankt en tot volgend seizoen!' Zo komt op 13 mei een einde aan een turbulent voetbaljaar waarin uiteindelijk met Ronald Koeman de doelstelling die Co Adriaanse op 5 juli stelde, is behaald. 26 AJAX MAGAZINE JUNI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 26