MAGAZINE JUNI 2002 Boven: De supporters zijn massaal toegestroomd naar het zonovergoten Leidseplein. Links: De technische staf is trots od de Mijn complimenten voor het elftal voor het feit dat ze het kampioenschap ook daadwerkelijk behaald hebben, een fantastische prestatie. 'We zullen wel de kampioen van de armoede genoemd worden,' vervolgt de trainer. 'Het zij zo. We zijn in elk geval de meest constante ploeg in de eredivisie geweest. En dan ben je ook een waardige kampioen.' Koeman is blij voor de spelers, blij dat hij zijn eerste prijs als hoofdtrainer binnen heeft, maar betrekt ook Adriaanse in het succes: 'Kampioen word je niet van december tot mei, de vorige trainer heeft hier dus ook een aandeel in.' In de catacomben van de Goffert is het een drukte van jewelste. Behalve de pers en de meegereisde familieleden van de spelers, lopen ook de leden van het bestuur en de directie zichtbaar tevreden rond. Volgens voorzitter Michael van Praag is dit kampioenschap heel belangrijk en een erkenning voor de club. 'Ajax heeft zich uit een diep dal weer teruggevochten. Dan bedoel ik niet alleen qua voetbal, maar alles daaromheen. Na vier jaar afwezigheid op het kampioenspodium en in de Champions League zijn we nu weer terug met een heel jong team. Daarom vind ik dat onze spelers een wereldprestatie hebben geleverd. Ze kunnen de komende jaren mooi ervaring opdoen om die Europa Cup over een tijdje weer eens naar Amsterdam te halen. weliswaar succesvol is beëindigd, maar dat het een turbulent jaar is geweest: 'Ieder kampioenschap is er een om in te lijsten. Ook dit. We hebben een enorm zwaar en moeilijk seizoen gehad; dag-in, dag-uit zijn we bezig geweest om op een hoger niveau te komen. Daarbij hebben we vervelende beslissingen moeten nemen. Ik ben ervan overtuigd dat deze ploeg - met of zonder versterkingen- nog vijftig procent beter kan. Er zit enorm veel groei in.' 'Kaam-pie-joen' Reeds schor en dronken van geluk (en champagne) reist het clubje feestvierders dan richting Amsterdam. Op de snelweg ziet het gezelschap de spelersbus van PSV voorbijgaan. 'Kampioenen, kampioenen,' 'Bij Ajax is er altijd sprake van een golfbeweging,' vervolgt de voorzitter. 'Binnen tien jaar winnen we beslist weer eens een belangrijke Europese beker. We hebben vier jaar lang zwaar onder vuur gelegen, maar met z'n allen keihard gewerkt om er weer bovenop te komen.' Ook technisch directeur Leo Beenhakker is blij: 'De titel moet vooral de start zijn van een aantal mooie Ajax-jaren. Ik was al zeer tevreden toen we zeker wisten dat we Champions League zouden spelen. Maar dit is toch de kroon op het werk. Ik weet uit ervaring dat spelers en trainers dit heel intens beleven. Ik ook, maar toch op mijn manier.' Algemeen directeur Arie van Eijden gaat niet voorbij aan het feit dat het seizoen

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 25