uiteindelijk wat het doen moet in Nijmegen. Tegen NEC wordt de 28ste landstitel binnengehaald. De ontlading bij de jonge helden is enorm. Hossend en springend in de modderpoel omhelzen de spelers elkaar en de technische staf. Een aantal spelers laat de tranen de vrije loop. Cristian Chivu, die snel zijn gescheurde en met blubber besmeurde shirt heeft omgewisseld voor een 'vers', ontvangt de schaal. De dag ervoor had hij in zijn hotelkamer tijdens het trainingskamp Borussia Dortmund kampioen van Duitsland zien worden. Aanvoerder Koller maakte een dolletje door iedereen even in spanning te laten of hij de schaal wel echt zou heffen. Chivu vond dat een goede grap en nam zich voor dit ook te doen, mocht hij in Nijmegen die eer hebben. De Roemeen tilt de schaal dan ook niet met één ruk omhoog, maar doet alsof er tromgeroffel op de achtergrond klinkt en tilt het plateau met kleine schokjes naar boven om de trofee uiteindelijk met gestrekte armen ten hemel te heffen. Eenmaal in zijn handen koestert de aanvoerder de schaal, die hij aan zijn overleden vader opdraagt, zo dat hij hem amper los laat; zijn teamgenoten mogen de prijs sporadisch lenen om ermee op de foto te gaan. Tijdens het diner gebruikt de Roemeen de schaal als bord, op het bal is het zijn danspartner. Ook in de kleedkamer is het dolle boel. Zelfs de buitenlandse spelers kennen de Nederlandse leuzen. De jongste van het stel, Johnny Heitinga, maakt zich nuttig door de aanvoer van trayen bier op zich te nemen. Hij neemt er zelf ook een: 'Mijn eerste biertje ooit!' Kroon Terwijl de spelers in de kleedkamer genieten van een champagne-douche, bekijkt Koeman het spektakel van een afstandje: 'Het zijn jonge jongens die verschrikkelijk naar zo'n dag toeleven. AJAX MAGAZINE JUNI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 23