Turbulent succesvol Van tevoren tippen de kenners stuk voor stuk PSV of Feyenoord voor de titel. Pas op de laatste speeldag valt de beslissing, maar met vijf punten voorsprong op PSV en maar liefst negen op Feyenoord is het Ajax dat op 5 mei bovenaan de ranglijst prijkt. Een week later wordt tot grote vreugde ook nog de 'dubbel' gepakt. Een terugblik op een turbulent seizoen dat zo'n succesvol einde kent. Op de persconferentie na de eerste training op 5 juli 2001 verkondigt Co Adriaanse de sinds zijn aanstelling enigszins bijgestelde doelstelling van Ajax: 'We willen eerste worden, de beker winnen en ons plaatsen voor de Champions League.' Adriaanse vindt de doelstelling reëel. De selectie heeft een voorsprong ten opzichte van vorig jaar, bovendien is een aantal goede aankopen gedaan. Nieuwelingen Zlatan, Mido en Maxwell trekken de aandacht op de eerste training wegens hun kwaliteiten, maar ook omdat ze telkens de klos zijn aangezien het fenomeen 'stilstaan-is-opdrukken' bij hen nog niet bekend is. Richard Witschge is absent. Zijn afwezigheid wegens het feit dat zijn slipper was dubbelgeklapt toen hij achter zijn hond aan moest rennen waardoor het velletje van zijn grote teen eraf schaafde, is een voorbode van zijn vertrek uit De Lutte twee weken later. Witschge wil geen deel uitmaken van de A-selectie zolang Co Adriaanse de leiding heeft. Hij traint met het tweede mee tot zijn vertrek naar het Spaanse Deportivo Alavés. Voor Witschge is onder Koeman overigens vanaf volgend seizoen weer plek in het eerste. Dit in tegenstelling tot de aan Sparta verhuurde Aron Winter. Winter, die, zij het geblesseerd, De Lutte al een dag eerder dan Witschge heeft verlaten, krijgt later in het seizoen van Leo Beenhakker en Ronald Koeman te horen dat er voor hem geen plaats meer zal zijn in de vaste kern van de A-selectie. Aan het eind van de voorbereiding, die door alle spelers als de zwaarste trainingsperiode van hun carrière betiteld wordt, lijft Ajax nog een speler in die uitgroeit tot de vaste rechtsback: Hatem Trabelsi. Systeem Berlijn Zwaar of niet, de basis voor een zeer fitte selectie in topconditie is in die tijd gelegd. De eerste serieuze test hoe de groep ervoor staat, is het sterk bezette Amsterdam Tournament. Er wordt met 1-0 van AC Milan verloren, maar met 3-1 van UEFA-Cupwinnaar Liverpool gewonnen. Overtuigend is het spel niet, maar door het unieke scoresysteem weet Ajax het toernooi in eigen huis te winnen. De eerste officiële wedstrijd van het seizoen 2001-2002 is de thuiswedstrijd tegen Celtic in de derde voorronde van de Champions Boven: De kampioenen onder een douche van champagne. Linksonder: De supporters juichen hun helden toe op P2 Rechtsonder: Mido toont trots de schaal 18 AJAX MAGAZINE JUNI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 18