talentvolle speler. De trainer uitte dit echter vaker tegen anderen dan tegen Chivu zelf. Iets waar zijn vader ook moeite mee had. Chivu: 'Maar met mijn vader voerde ik alle gesprekken onder vier ogen, terwijl Co mij bekritiseerde terwijl ik deel uitmaakte van een groep. Kritiek vind ik niet erg, daar word ik alleen maar beter van, maar als het gezegd wordt voor een groep, vind ik dat wat ver gaan.' Sinds de komst van Koeman en Krol lijkt het of de chemie in de groep is veranderd. Ervaren jullie dat ook zo 'Ja, we zijn relaxter geworden. We zijn niet bang voor de trainer, hij laat ons vrijer. Maar vergis je niet, ook Koeman wil discipline. Het is een andere, rustigere discipline dan onder Adriaanse. Koeman is aardiger tegenover de spelers en legt alles met veel geduld uit. Koeman en Krol hadden de ploeg natuurlijk al enige tijd aan het werk gezien voordat ze kwamen. Het grootste probleem waren de tegendoelpunten, dat hebben ze uitstekend opgelost. We hebben na de winterstop regelmatig de nul vastgehouden. Ik geloof zelfs dat we onder Koeman maar elf tegendoelpunten hebben geïncasseerd. En wat is er nou mooier dan het hebben van een trainer die in de partijtjes gewoon meedoet? Prachtig.' Aanvoerder Onder Koeman werd Chivu aanvoerder. Adriaanse had eerder gezegd dat hij voor deze klus te licht was, hij zag geen geboren leider in de Roemeen, die voor de nationale ploeg ook al eens de aanvoerdersband droeg, maar deze inmiddels heeft moeten inruilen voor het vice-aanvoerderschap. Chivu: 'Mijn zelfvertrouwen is enorm AJAX MAGAZINE JUNI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 16