Captain Chivu over 'zijn' selectie: Ongelooflijk, wat een verdediger. Door zijn opbouwende kwaliteiten heeft hij vreselijk veel mogelijkheden. Als Hatem leert om in te schatten wanneer hij wel of niet een actie moet maken, kan hij een van de beste vleugelverdedigers van de wereld worden.' Van Halst 'Jan is fantastisch. Toen ik drie jaar geleden bij Ajax kwam, was Jan er ook al. Een speler die alles gaf voor de ploeg. Dit jaar was het net alsof die gretigheid nog heviger was geworden. In Jan zag je een speler die wilde bewijzen dat iemand hem niet eerlijk had behandeld. Hij wilde aantonen dat hij dit niveau nog steeds aankan. Op de training was het niet anders. Hij ging te keer als een beest, maar schudde bepaalde spelers daarmee wel wakker. Oké, ik heb hem ook weieens gevraagd of het iets rustiger kon, want trainen met Jan leidt tot pijn. Maar goed, dat is Jan. Hij stond er en werd een zeer belangrijke schakel op het middenveld.' Van der Meyde 'Andy heeft ups en downs gekend. Hij heeft in de periode rond zijn contractverlenging zijn hoofd niet voor honderd procent bij het voetbal kunnen houden. Nadat Koeman hem een paar wedstrijden op de bank had gehouden, kwam Andy sterk terug. Nu heeft hij zelfs zijn eerste uitnodiging voor het Nederlands elftal gekregen. Dat is zowel goed voor Andy zelf als voor Ajax.' Van der Vaart 'Niemand anders dan Raf heeft ons door de eerste competitiehelft gesleept. Als team speelden we niet altijd goed, maar hij scoorde aan de lopende band belangrijke doelpunten. Toen Koeman het overnam, werd de organisatie beter en hebben we het verlies van Raf behoorlijk kunnen opvangen. Als hij zich verder ontwikkelt, wordt hij super. Hij scoorde geloof ik veertien doelpunten in tien wedstrijden. Het volgende seizoen zal moeilijk voor hem worden, omdat hij terugkomt van een zware blessure. De verwachtingen zullen hoog zijn, dan is het altijd moeilijk om met die druk om te gaan. Maar dat kan hij, daar ben ik van overtuigd. Ik beschouw hem niet eens meer als een talent. Hij is een gearriveerde speler met nog steeds een grote toekomst voor zich.' Galasek/Yakubu 'Ze hebben beiden veel gespeeld, maar aan het slot van de competitie koos Koeman toch voor Galasek. Dat leek me een juiste keuze, want ervaring was nodig om het hoofd koel te houden in de hectische slotfase van de competitie. Galasek en Van Halst waren daarin erg belangrijk. Natuurlijk had Tomas het moeilijk toen Co weg moest, maar daar heeft hij zich goed overheen gezet. Tomas is namelijk een geweldige teamspeler.' AJAX MAGAZINE JUNI 2002 Maxwell 'Maxwell heeft ons enorm verbaasd. Hij heeft een tragedie in zijn familie moeten overwinnen en het was voor ons indrukwekkend om te zien hoe hij zich daar overheen vocht. Ik ben trots op hem, want ik weet wat er door hem heen is gegaan. Hij heeft voor zijn broer gespeeld.' Wamberto 'Wamberto kun je neerzetten waar je wilt, hij werkt zich op iedere positie helemaal suf en blijft zijn acties maken. Doorzijn vechtlust is hij altijd een inspirator voor de ploeg. Hij heeft enkele belangrijke doelpunten gemaakt en verschillende assists gegeven. Daarmee heeft hij zijn waarde bewezen. Toen Wamberto aan het einde van de competitie werd geschorst, was ik even bang dat we zijn extra waarde erg zouden missen, maar ik moet zeggen dat Maxwell het voortreffelijk heeft gedaan aan de linkerkant.' Ziatan 'In potentie is Ziatan de beste speler van onze selectie, hij heeft het allemaal in zich. Zodra hij zijn zelfvertrouwen terug heeft, zal Ajax de echte Ziatan zien. Ook een psychiater kan hem nu niet helpen. Het zit in zijn hoofd, alleen Ziatan zelf kan het veranderen, ledereen ziet dat hij bang is om fouten te maken en dan krijgt hij ook nog eens de hoon van de supporters over zich. Triest. Ik hoop vurig dat hij met Zweden een goed WK speelt, dan zal Ajax volgend jaar veel aan hem kunnen hebben.' Mido 'Ik ben blij dat Mido zich realiseert dat hij hard moet werken, ook op de training. Mido zegt graag dat hij de koning is. Ga maar eens naar Egypte en vraag de mensen op straat naar Mido. Hij is daar een enorme held, een god. Aan die aandacht is hij gewend, hij gaat dan ook graag zijn eigen gang. Mido is gewoon Mido. Toch mag ik dat wel, want hij heeft een goed hart, waarmee hij ook speelt. Gelukkig kan hij tegenwoordig goed met kritiek omgaan. En laten we eerlijk zijn, hij heeft in de slotfase van het seizoen enkele belangrijke doelpunten gemaakt. Hij is sterk en snel, kan goed koppen en is pas negentien jaar. Als hij de komende jaren met beide benen op de grond blijft staan en geen gekke dingen doet, kan hij uitgroeien tot een van de beste spitsen die er zijn.' Machlas 'Nikos is iemand die we altijd nodig zulten hebben. Hij scoort. Hij verdient het eigenlijk om vaker te spelen dan de speeltijd die hij van Adriaanse en Koeman heeft gekregen. Gelukkig bleef hij positief. Ik heb Nikos dit jaar hard zien werken, ik heb hem zelfs slidings zien maken! Maar de grote kwaliteit van Nikos is natuurlijk toch zijn neusje voor het maken van doelpunten.' 15 Grim 'Frefl is allereerst een fantastische man en bovendien een goede keeper. Het was een genoegen om met hem samen te werken. We zullen hem missen. Volgend jaar zal Bogdan waarschijnlijk onder de lat staan, hoewel Joey en Maarten eraan komen. Koeman heeft straks de beschikking over drie goede keepers.' O'Brien 'John heeft het erg goed gedaan als linksback. Hij is niet bang, is tweebenig en heeft een uitstekende techniek, misschien wel de beste van de selectie. Hij is de vaste linksback, hoewel ik hem op het middenveld nog hoger inschat. Gelukkig maakt hij zich hierover nooit druk. Hij wil altijd en overal spelen, dat is een goede eigenschap van een voetballer.' Bergdelmo 'Vorig seizoen vormde ik een goed koppel met Pasanen, maar de resultaten waren toch minder dan dit seizoen. André heeft, met al zijn ervaring, een belangrijke bijdrage geleverd aan het succes van Ajax in deze competitie. André en ik vormden een geweldig duo, we voelen elkaar aan en zijn volledig op elkaar ingespeeld.' Trabelsi 'Toen hij vorige zomer in De Lutte als testspeler op ons trainingskamp verscheen, wist ik het meteen: dit is een grote.

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 15