De gemiddelde kutvoetbalsupporter is autochtoon, zestien jaar en heeft een puisterig uiterlijk. Hij heeft geen flauw benul waar Israël ligt, noch wat de Hamas is, en geen enkel historisch besef. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 27 april Ajax doet slechts wat het doen moet Paul Onkenhout in de Volkskrant van 29 april Ajax betoonde in de laatste thuiswedstrijd van het seizoen eer aan twee spelers (Grim en Tobiasen), huldigde het kampioenselftal uit het seizoen 1976-'77 omdat dat er indertijd niet van was gekomen, presenteerde een nieuwe voorzitter, nam een nieuwe website in gebruik en liet de jeugdkampioenen paraderen in de Arena. Oh ja, er werd ook nog gevoetbald in de Amsterdam Arena, tegen FC Den Bosch - maar vraag niet hoe. Ajax kwam een stap dichter bij het Museumplein dankzij een schrale 2-0 overwinning. Als zondag in Nijmegen tegen NEC niet wordt verloren, zal de 28ste landstitel in de clubgeschiedenis worden bemachtigd. Onmiddellijk daarna zal de vraag worden gesteld of Ajax ook een waardige kampioen is. Het antwoord ligt voor de hand (nee), maar doet feitelijk niet zoveel terzake. Hoe wisselvallig ook, van de topdrie presteert Ajax het meest constant, in het rariteitenkabinet van de nationale voetbalcompetitie. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 29 april Met zijn kale, bebloede schedel baarde Van Halst enig opzien in een wedstrijd die verder rustig voortkabbelde. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 29 april Ajax doet wat het moet doen Henk Hoijtink in Trouw van 29 april Als Ajax kampioen wordt, en de voortekenen beginnen daar nu toch wel heel erg op te wijzen, zal het een vreemde, om niet te zeggen mysterieuze kampioen zijn - in én buiten het veld, in een nog steeds toenemend aantal opzichten. Een doodse middag in de Arena diende gisteren om dat, ten overvloede, te illustreren. Henk Hoijtink in Trouw van 29 april Op internet komt gogme vooral voor in teksten over voetbal, in het bijzonder als het over Ajax gaat. Vermoedelijk is oud-Ajaxtrainer Louis van Gaal, die het woord graag in de mond nam, (mede)verantwoordelijk voor de populariteit ervan. Taaladviesdienst in Onze Taal van mei En Van Halst liep zo van kleedkamer 2 naar parkeerplaats 2. Willem vissers in de Volkskrant van 6 mei Wat is dat toch met Ajax? Zodra de club iets dreigt te gaan winnen, zie je de arrogantie al toenemen, zelfs onder de hoogbejaarde clubhooligans. Hébben ze gewonnen, dan wordt het onverdraaglijk. Bert Wagendorp in Trouw van 6 mei optredens aan te merken. Hoeveel voorgangers van Koeman zouden zich niet openlijk hebben boos gemaakt over de kwalificatie 'kampioen van de armoede'? Want Ajacieden, het is weer zover, de heren media noemen ons weer 'kampioen van de armoede'. Wat zouden ze hier toch mee bedoelen? Is Ajax de armste kampioen van Nederland? Is Ajax de armste club van Nederland? Heeft Ajax het dit jaar van alle armste clubs het beste gedaan? Wie het weet, mag het zeggen. De werkelijke reden ken ik natuurlijk heus wel. Een aantal van die intellectuele verslaggevers had aan het begin van dit seizoen voorspeld dat de competitie een strijd zou worden tussen Feyenoord en PSV, waarbij de laatste 'op basis van het spelersmateriaal en de ervaring' licht favoriet was. Ai, ai, ai, wat zaten de heren intellectuelen er weer eens naast! En omdat zowel een intellectueel als een journalist - om nog maar te zwijgen van een intellectuele journalist - er niet van houdt om zijn fout te erkennen, is Ajax kampioen van de armoede. Supporters (kan het volgend seizoen overigens weer wat rustiger?), wees gerust, het betekent allemaal niets. Ach, wat de heren schrijven dient uiteindelijk alleen maar ter vermaak van de lezer. De mensen binnen de club zelf moeten zich hier helemaal niets van aantrekken. Ik heb het sterke vermoeden dat Koeman dit goed door heeft. Waar Adriaanse en Van Gaal journalisten in een persconferentie weieens rechtstreeks aanvielen vanwege een onaardig stukkie, daar staat Koeman iedereen correct te woord. Misschien leest hij al die verhalen niet eens, dat zou goed kunnen. En ook al leest hij die stukkies wel, het zal zijn visie nooit veranderen. Wat staat er deze zomer eigenlijk allemaal te gebeuren? Wat Ajax betreft is het even heel lekker uitrusten en dan snel weer beginnen, want de Champions League zal het uiterste vergen van de (jonge) spelersgroep. Ik wens ze het allerbeste en ga ervan uit dat de tweede ronde CL mogelijk is. Ga ervoor, zou ik zo zeggen. Ook de heren media wens ik het allerbeste deze zomer. Het zal niet meevallen voor onze jongens van de media: een WK verslaan zonder Nederland, zo kort na de seizoensafloop. De journalisten komen zelfs nauwelijks aan rust toe, want bij terugkomst in Nederland wacht niet alleen Foto: Yvonne Witte AJAX MAGAZINE JUNI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 145