Hij heeft altijd veel wijze dingen gezegd, die Leo Ajax is kampioen van de rijkdom VI HEREN MEP IA samenstelling Michel Sleutelberg Koeman en Krol vormen een mooi team. Ze dragen beide een keurig clubkostuum. Als Koeman even van het spel moet bijkomen, dan staat Krol zich langs de lijn op te winden. Is Krol toe aan een korte overpeinzing, dan schreeuwt Koeman 'corrigeerkreten': 'Speel breed', 'schuif in', 'geef rugdekking' of 'neem die man over'. Het is onmogelijk dat de spelers dat jargon voor het eerst horen. Maar toch moeten de twee trainers het constant herhalen. Jop van Kempen in Het Parool van 4 april Test nu uzelf door een keuze te maken uit een van de volgende twee stellingen: 1. Mido is een verwende snotneus die, zoals trouwens alle voetballers, veel te veel verdient. Laat hem eerst maar eens wat presteren. Hij moet gewoon doen, want dan doet hij al gek genoeg. 2. Mido is een godsgeschenk in een tijdperk waarin niemand zich nog durft te onderscheiden en zelfcensuur van voetballers grijze muizen maakt. Zolang hij niet zo ontspoort als Patrick Kluivert vroeger, vind ik het allemaal best. Als u 1. heeft ingevuld, bent u waarschijnlijk ouder dan veertig en heeft u de tijd nog meegemaakt dat profvoetballers voor een appel en een ei hun beroep uitoefenden. Waarschijnlijk vindt u dat in de Nederlandse competitie te veel buitenlanders spelen, dat op televisie te veel voetbalwedstrijden worden uitgezonden en dat Theo Reitsma nog steeds de beste commentator is. Als u 2. heeft ingevuld, zou u dat óók hebben gewild, als negentienjarige verkering hebben met Miss België, en zou u uw miljoenensalaris eveneens over de balk hebben gesmeten. Voorts bent u al die volgzame voetballers die zich nooit eens durven te onderscheiden spuugzat. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 6 april Natuurlijk is het een uitwas als een puber een rode Ferrari koopt, zo gaf Ajax-directeur Leo Beenhakker toe, maar het is van voorbijgaande aard en niet iets om je druk over te maken. Over een paar jaar krijgt Miss België haar eerste kind en dan zal toch een auto moeten worden gekocht waarin een kinderzitje wél past, aldus Beenhakker. Hij heeft altijd veel wijze dingen gezegd, die Leo. Maar met deze sublieme opmerking, die getuigt van een enorme levenservaring, heeft hij zichzelf weer eens overtroffen. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 6 april Wat een vreugde, wat een geluk, wat een successen. De laatste keer dat Ajax de dubbel won was in 1998, maar dat lijkt alweer zo lang geleden doordat in de drie seizoenen erna verschillende vormen van groot leed zich in hoog tempo opvolgden. Drie ontslagen trainers in even zovele jaren zegt wqt dat betreft genoeg. Koeman is een gewaarschuwd man, want in 1998 leek de positie van Morten Olsen nog steviger dan die van Koeman en Krol nu. Maar mijn intuïtie zegt dat het allemaal wel goed zal blijven gaan met Koeman. Ik ben eerder bang dat hij uit eigen beweging de club verlaat. Het fameuze offer you can't refuse zal hem op korte termijn (volgend seizoen) worden voorgeschoteld. Misschien wel door die voorzitter van Barcelona, omdat de spelers daar inmiddels volledig tureluurs zijn geworden van een half jaar Louis en Co. Wie zal het zeggen. Ronald Koeman. Hij bezit alle eigenschappen van een moderne toptrainer: charisma, overwicht, ervaring op het hoogste niveau als speler, humor, relativeringsvermogen, de gave om op gelijkwaardige voet met de spelersgroep om te gaan zonder dat de machtsverhoudingen hierdoor onduidelijk worden, communicatieve vaardigheden, een goede relatie met de pers. Dat laatste is tegenwoordig van levensbelang. Nu de commerciële belangen in het voetbal zo groot zijn geworden, houdt de directie van een club bij de aanstelling van een nieuwe trainer meer rekening met diens communicatieve vaardigheden dan zo'n tien jaar geleden. Koeman is een PR-wonder. Hij heeft altijd een extra minuutje over. En dat minuutje geldt niet alleen voor de verslaggevers van de grote kranten, maar ook voor de vertegenwoordigers van minder gangbare media. Zijn persconferenties zijn onderhoudend, hoewel iemand hem wel een keer moet vertellen dat zinsnedes als 'een stukje ervaring', 'een brok zelfvertrouwen' of 'een stuk dynamiek' in het vervolg achterwege moeten blijven. Maar dat is eigenlijk het enige, want verder valt er helemaal niets op zijn 144 AJAX MAGAZINE JUNI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 144