denkt u zelf dat hiermee wordt bedoeld? Boot: 'Van Hanegem zei ooit: iemand die verstand van zaken heeft, is eigenwijs. En Mart Smeets heeft in het voorwoord van mijn boek geschreven: het leuke van eigenwijze mensen is dat ze eigenwijs zijn. Ik beschouw dat als een compliment. Het is mijn eigen wijsheid. Vaak zijn mijn theorieën onconventioneel, dat zou je als eigenzinnig kunnen uitleggen.' Zijn liefde voor basketbal ontstond op de lagere school, in de laatste klas. Boot: 'Ik deed mee aan een schooltoernooi en we haalden de finale. Op het Spinoza-lyceum in Amsterdam kwam ik later met vrienden in contact, die ook basketbalden. Ik speelde veel op pleintjes en was al snel een goede speler. Doordat ik op jonge leeftijd uitkwam voor vertegenwoordigende teams, heb ik eigenlijk nooit overwogen om aan een andere sport te beginnen.' Boot kon overigens aardig mee op het voetbalveld. Hij begon als keeper en eindigde als spits. Boot: 'Ik heb onder meer bij Wartburgia gespeeld, in het derde van de zaterdagafdeling. Ik scoorde regelmatig en was behoorlijk slim. Eigenlijk is het wel ironisch, ik ben nu jullie buitenstaander. Volgens Johan Derksen is Hans Jorritsma ook een buitenstaander. Derksen spreekt graag badinerend over "die jongen van het hockey". Kom zeg, denk ik dan bij mezelf, waar heb je het over! Ik heb zelf vijftien jaar gevoetbald en zie het dagelijks op tv, dus ik ben heus geen buitenstaander. Veel mensen hebben verstand van voetbal. Ik ook.' Wielrennen Naast voetbal is wielrennen een passie van Boot geweest. Een zware liesblessure dwong hem op 35-jarige leeftijd te stoppen met topbasketbal. 'Ik realiseerde me op die 'Sommige mensen mogen mij niet en ik ben eenzamer dan anderen. Maar dat vind ik helemaal niet erg' 140 AJAX MAGAZINE JUNI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 140