Richard Witschge, die achter mij in de rij stond, nam het stokje over en heeft het fantastisch gedaan.' Telstar Harms ging in 1987 naar Telstar, waarmee Ajax een samenwerkingsverband had. 'Achteraf gezien had ik dat nooit moeten Elf minuten voor tijd kwam Harms het veld in voor Sonny Silooy. doen. Maar op dat moment en in die situatie was Ajax verlaten en naar Telstar gaan de juiste beslissing. Het was een eigen keuze, want ik hoefde niet weg. Ik zat inmiddels reserve bij het tweede, vanwege Richard Witschge en Petri Tiainen, een teruggevallen contractspeler die moest spelen. Na veertien jaar Ajax verliet ik de club. Ik had er de pest in omdat ik vond dat ik wel wat meer kansen had verdiend na zoveel jaren trouwe dienst. Spijt heb ik Foto: Soenar Chamid echter niet, omdat ik nooit een beslissing neem waar ik niet goed over heb nagedacht. 'Aangezien ik zolang bij Ajax had gespeeld, was ik helemaal gewend aan de professionaliteit. Die Ajax-cultuur was zo vertrouwd, dat ik het een afgang vond bij Telstar. Er was geen professionele mentaliteit. Met de trainer Cees Glas kon ik niet goed opschieten. In het Telstar- elftal zat een aantal Ajax-jongens: Peter van de Zwaan, Ronnie Pos, René Panhuis, Walter Smak en ik. Technisch en tactisch wilde Glas het anders oplossen dan wij. Een klein maar wel typerend voorbeeld: Walter Smak, Peter van de Zwaan en ik waren alle drie linkspoten. Gedurende een lange periode bij Ajax was Van de Zwaan linksback, ik linkshalf en Smak linksbuiten. Dat was een succesvolle tijd, we wonnen veel, ook buitenlandse toernooien. Maar bij Telstar zette trainer Glas Smak linkshalf en mij linksbuiten. Wij, als brutale Amsterdamse jochies, gingen daar tegenin, maar dat had geen zin.' Afgescheurde kruisband Tot overmaat van ramp scheurde Harms vlak voor het einde van dat seizoen een Ruud Harms in de A1 (1984-1985). Staand vanaf links: Herman Borman (trainer/coach), Mike Wadi, Rob Witschge, Ronnie Pos, Peter van de Zwaan, Bert Kors, Frank Verlaat, Wolter Smak, Rolf Grootenboer (leider). Zittend: Ruud Harms, Gerard Stroes, Leon Houkens, Peter van Dijk, Michel van Oostrum, Roy Beukenkamp, Arjan van der Laan.

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 133