Weal&ÊÈÈBza is een subtopper in het Spaanse voetbal. Soms zijn er uitschieters, Bms zijn er mindere periodes. Het Estadio Ba Romareda past bij deze status: mooi, gezellig, maar bovenal functioneel. |||erwacht geem§lilliftse protserige toestanden bij La Romareda. Het meest opwindende aan het stadion bevindt zich op het veld: de zeer, zeer diepe doelnetten (bijna vier meter). Dat moet lekker scoren zijn voor de heren aanvallers. La Romareda is niet oud, het complex dateert van 1957. Daarvoor speelde Real Zaragoza, ook al geen oude club (van 1932), in El Campo de Torrero. Een historisch voetbalstadion, alleen al omdat er in 1926 de eerste Spaanse wedstrijd tussen dameselftallen plaatsvond. Van Real Zaragoza was toen nog geen sprake. De club Iberia speelde in El Campo de HISTORISCHE qRONP door Marcelle van Hoof Torrero. In 1932 fuseerde Iberia, een van de initiatiefnemers voor de tweede Spaanse tweede divisie, met de vereniging Zaragoza tot Real Zaragoza. Van Torrero is niet veel meer over dan een ruïne. Vaag is nog het geraamte van één tribune te herkennen, het veld wordt gedomineerd door metershoog onkruid en bouwresten (appartementen zijn er ook). Fascinerende, spookachtige verschijnselen zijn het, die overblijfselen van oude voetbalstadions (zó jammer dat er van de Meer niets meer te zien is). La Romareda, genoemd naar de gelijkmatige buurt, opende zijn deuren op 8 september 1957 met een wedstrijd tussen Real Zaragoza en Osasuna. De burgemeester van Zaragoza speelde een stimulerende rol bij de totstandkoming van het rechthoekige, eenvoudige stadion. Het duurde tot 1982 voordat de tribunes werden uitgebreid en allemaal waren overdekt. Dat moest men wel doen, anders was het wereldkampioenschap voetbal aan Zaragoza voorbijgegaan. Nu vonden er drie WK-groepswedstrijden plaats, tussen joegoslavië en Noord-Ierland (0-0), Honduras en joegoslavië (0-1) en Honduras en Noord-Ierland (1-1). Geen spectaculaire duels, geen spectaculaire uitslagen, maar ze zijn in La Romareda maar wat trots op hun WK-verleden. Bij de hoofdingang staan betonnen masten met AJAX MAGAZINE JUNI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 122