blikt terug ^ESï?'1 De captai n Ajax viert weer feest. Na drie sombere seizoenen met lage eindklasseringen, ontslagen trainers en veel onrust bracht het jaar 2002 de ommekeer. Ajax werd landskampioen en gaf de titel extra glans door op 12 mei ook de Amstel Cup te winnen. Aanvoerder Cristian Chivu, die net als het team zelf veel progressie boekte, blikt openhartig terug op het bewogen, maar succesvolle seizoen. De 21-jarige Chivu, die zijn tijd ver vooruit lijkt, roemt de nieuwe trainers, maar betrekt nadrukkelijk Co Adriaanse in het succes. We treffen het op de dag van onze afspraak. De Voltallige selectie is aanwezig tn hét Olymjiscf Stadion voor enkele pronlptionele activiteiten. Veel balspelletjes met kinderen, waarbij ieder on^S^dceljbègeleid wordt door een van de kersverse kampioenen. De sfeer is gemJedelijk, de kinderen genieten. Chivu onttrekt zich even aan alle activiteiten en neemt ontspannen plaats op het terras van Vak Zuid. Niet gehinderd door de felle zon, evalueert hij zichtbaar tevreden zijn beste seizoen bij Ajax. Chivu glundert: 'Het was een geweldig seizoen, zeker omdat aan het begin al het gevoel binnen de ploeg heerste dat er een prijs kon worden gewonnen. Ik ben echt blij, want met het winnen van de landstitel hoort Ajax er weer helemaal bij. In de laatste twee maanden realiseerden we ons dat het kampioenschap een werkelijke optie was. Toen werd er in de kleedkamer steeds meer over gesproken en begon het aftellen.' Het precieze moment van dat besef of een duidelijk keerpunt kan de aanvoerder niet aanwijzen. Hij memoreert echter door Jeroen van den Berg en Saar van Bueren foto's Tessa Posthuma de Boer het zeer goed verlopen trainingskamp tijdens de winterstop in Portugal. Chivu: 'Ik merkte dat de sfeer in de groep toen steeds positiever werd. Na januari hebben we ook beter gevoetbald. Toen we eenmaal de eerste plaats bereikt hadden, stonden we simpelweg voor de opdracht om te blijven winnen. Natuurlijk zijn er cruciale wedstrijden geweest, zoals Feyenoord thuis. Toen zij 0-1 maakten, dacht ik: nu is het gebeurd, dag kampioenschap. Toch werd het nog 1-1 en hadden we zelfs kunnen winnen. Later hebben we die wedstrijd als groep uitvoerig geanalyseerd. Spelen met je hart, met je ziel, en vooral keihard werken. Als we dat konden volhouden, moest het lukken. Het gelijke spel in Eindhoven was ook zeer belangrijk. Om heel eerlijk te zijn was ik altijd banger voor PSV. Feyenoord had naast de UEFA Cup nog een heel zwaar programma, vandaar dat ik hen niet als de belangrijkste concurrent beschouwde.' Uitstraling Chivu boekte dit seizoen opnieuw progressie. Hij is pas 21 jaar, maar heeft zowel op het veld AJAX MAGAZINE JUNI 2002 13

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 11