Spannende nacompetitie Het kampioenschap van Nederland werd in die tijd (en tot het eind van de amateurdagen, in 1954) beslist in een zogeheten kampioenscompetitie. In die competitie kwamen de besten van de regionale afdelingen uit. In 1918 waren dat, behalve Ajax, Go Ahead uit Oost- Nederland, Willem II uit Zuid-Nederland, AFC uit West II en Be Quick uit Noord- Nederland. Het was een spannende nacompetitie, met Ajax en Willem II die zo'n beetje om beurten de leiding hadden. De beslissing moest vallen in de allerlaatste wedstrijd in Tilburg. Het is al duizenden malen verteld: uitgerekend sterspeler Jan de Natris miste de trein en kon dus niet meedoen. Dat was een flinke klap, want een andere bepalende speler, Wim Gupffert, was door een blessure ook al afwezig. Met de invallers André Maassen en Ger Kooge in de basis zette Ajax de Tilburgers op bijna De foto die ter ere van het eerste landskampioenschap werd gemaakt, vormt het openingstafereel van het Ajax Museum. professionele wijze in de hoek: 3-0. En toen het eindsignaal werd geblazen was het hoogste doel bereikt: landskampioen. De foto die ter ere van dit kampioenschap werd gemaakt, is niet de officiële wedstrijdfoto, want Kooge en Maassen staan er niet op, en De Natris en Gupffert wel. En zo zijn het deze elf die - samen met hun trainer en hun voorzitter - vierentachtig jaar later het openingstafereel van het Ajax Museum mogen bemannen: (staand vanaf links:) Jack Reynolds (trainer), Fons Pelser, Jan Smit, Frans Couton en voorzitter Wim Egeman; (knielend:) Henk Hordijk, Joop Pelser en Frits Terwee; (zittend:) Jan de Natris, Jan van Dort, Theo Brokmann sr, Rinus Lucas en Wim Gupffert. Een bezoek aan het Ajax Museum maakt deel uit van de World of Ajax Tour. U krijgt eerst iets te drinken aangeboden en ziet daarna een korte film. Dan volgt een rondleiding door de Arena en een bezoek aan het museum. Voor kinderen zijn er speciale kinderrondleidingen, met spelletjes, een quiz en een cadeautje. De prijs van de 2 uur durende World of Ajax Tour bedraagt €9,50 p.p. Kinderen t/m 12 jaar en 65+-pashouders betalen €8,00 p.p. De starter- tour (1 uur, reserveren niet nodig) kost €8,00 p.p. en €7,00 voor kinderen t/m 12 jaar en 65+-pashouders. Voor grote groepen gelden speciale tarieven en NIEUW is er voor groepen een speurtocht door stadion en museum. Voor inlichtingen en reserveringen: 020-3111336. U kunt ook alleen het museum bezoeken. Toegang en kaartverkoop lopen via de supportersbalie in de Official Ajax Fanshop. De entree bedraagt €3,50. Openingstijden: 1 apr-30 sep ma t/m vr 9.30-18.00, za en zo 10.00-17.00 (niet tijdens wedstrijden op zondag); 1 okt-31 mrt ma t/m za 10.00-17.00, zo alleen op koopzondagen (niet tijdens wedstrijden op zondag). Openingstijden Arena-tours: dagelijks 10.00- 17.00 (op wedstrijddagen geldt een aangepast programma). AJAX MAGAZINE JUNI 2002 119

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 119