Mitchell Piqué piekt bij Haarlem Ook hij is een van de gedetacheerde Ajacieden bij Haarlem. In tegenstelling tot de meesten kwam Mitchell Piqué pas na de winterstop. Van aanpassingsproblemen heeft de 22-jarige Amsterdammer geen last gehad. Haarlem is dan ook een warm badje, met zoveel bekenden. jeugd van Ajax en Al de overstap naar het tweede elftal. Zijn doorbraak in het eerste bleef uit. In het seizoen 1999-2000 kwam hij maar twee keer in actie. Dat was ook de reden aarom hij vorig seizoen uitgeleend werd aan FC Twente. Hij voelde zich al een echte Tukker, toen hij door Co Adriaanse teruggehaald werd naar Amsterdam. Opnieuw speelde hij zelden. Zijn laatste competitieduel dateert van 16 oktober vorig jaar. In de uitwedstrijd tegen RKC in Waalwijk kwam hij een minuut voor tijd het veld in en scoorde meteen. Piqué: 'Er werden een paar nieuwe aankopen gedaan en toen wist ik het eigenlijk al. Ik was een beetje teleurgesteld. Ik had graag bij Twente willen blijven onder trainer Van 't Schip, maar dat mocht niet. Ik moest terugkomen van meneer Adriaanse.' Vlak voor het vertrek van het trainingskamp naar Portugal, in januari, had Piqué een evaluatiegesprek met Ronald Koeman. Die maakte hem duidelijk dat hij niet weg hoefde, maar dat hij weinig zou spelen. 'Ik denk dat de trainer het beste met me voor had en ik kon het ook wel begrijpen. Aangezien het winterstop was, heb ik gevraagd of ik meteen op zoek mocht naar een club en dat mocht. Het werd eerst Sparta. Maar van Rijkaard kreeg ik te horen dat hij al twee jongens op mijn positie had en dat hij hen eerst kwijt zou moeten raken. Toen bleef er weinig over. De rest van de clubs waren allemaal voorzien van spelers op mijn plek. Het was natuurlijk ook een moeilijk moment om

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 83