beantwoordt aan verwachtingen Haarlem Nog steeds zet Haarlem de lijn voort die het voor de winterstop heeft ingezet, ook al werden de punten iets minder gemakkelijk behaald dan voorheen. Als de club blijft voetballen zoals nu gedaan wordt, worden alle doelstellingen gehaald. Na de winterstop begon Haarlem met een zware serie wedstrijden. De eerste wedstrijd van het 'tweede gedeelte van het seizoen was het uitduel tegen ADO Den Haag, altijd een van de toppers. Na een 0-1 voorsprong door een doelpunt van Piqué werd het 3-1. In de thuiswedstrijd tegen Helmond Sport liet Haarlem het liggen. De ploeg kwam met 1 -0 voor, na een prachtige solo van Bqué, en leek drie punten te kunnen incasseren. Helaas voor Haarlem gaf de scheidsrechter een penalty aan Helmond Sport waardoor het vlak voor tijd toch nog 1-1 werd. 'Doodzonde,' vindt trainer Heini Otto. 'We hebben te veel momenten dat we het weggeven. Zo gaven we tegen Helmond Sport die strafschop weg, terwijl we de wedstrijd in een vroeg stadium hadden kunnen beslissen. Hetzelfde gebeurde ook in de thuiswedstrijd tegen Veendam (0-1) en uit tegen RBC (2-0). Al deze wedstrijden waren wij eigenlijk de betere ploeg, maar resulteerde dat niet in de punten. Qua voetbal ziet het er goed uit, maar we hebben wel minder punten gehaald dan voor de kerst. In totaal hebben we vijf punten laten liggen.' Dan was er ook nog de uitwedstrijd tegen Emmen. Na een lange busrit bleek dat het veld eigenlijk onbespeelbaar was. De scheidsrechter dacht er anders over en liet het duel beginnen. Na 28 minuten staakte hij de wedstrijd. Otto: 'Op dat veld viel absoluut niet te spelen, maar die scheidsrechter wilde het per se door laten gaan. Het ergste voor ons was niet dat we HFCHAARLEM door Simone Tacx foto's Louis van de Vuurst voor niets naar Emmen op en neer zijn gereden, maar dat het ons de blessure van Hans Bond heeft gekost. Helaas is hij daardoor weer weken uit de roulatie.' En toen moest Haarlem opnieuw naar Emmen en had het opnieuw pech. In de 87ste minuut ging de wedstrijd door een tegendoelpunt met 2-1 verloren. Volgens Otto had zijn ploeg minimaal met een punt thuis moeten komen. In de thuiswedstrijd tegen TOP Oss, de nummer laatst, had Haarlem geen kind aan de tegenstander. Door doelpunten van Didi Longuet, Gregory Scattone en Darl Douglas werd het 3-0. Haarlem had na de winterstop geen geluk in het oosten des lands. In en tegen Zwolle kwam de ploeg door een ongelukkige actie al na drie minuten op een 1-0 achterstand en daar veranderde in de rest van de wedstrijd niets meer aan. Voor verrassingen zorgen kan Haarlem echter ook. In een reeks toppers kwam ook koploper Excelsior naar de Jan Gijzenkade. Waar velen wellicht een nederlaag hadden ingecalculeerd tegen de Rotterdammers, werd een glansrijke overwinning behaald. Excelsior kwam er niet aan te pas en werd door twee doelpunten van Douglas en een van Hosé puntloos naar huis gestuurd. Nieuwelingen Sinds de winterstop zijn bij Haarlem een aantal nieuwe gezichten en oude bekenden in de gelederen opgenomen. In februari is Gregory Scattone aan de selectie toegevoegd. De negentienjarige Belg is afkomstig van GBA. Bij zijn debuut gaf hij zijn visitekaartje af door meteen te scoren met een kopbal. Het is nog niet bekend hoe lang de Belgische jeugdinternational in Haarlem blijft. In maart maakte ook Brutil Hosé de overstap naar Haarlem. Bij eerder gelegenheden zag Hosé ervan af om in de provinciehoofdstad te komen voetballen, maar nu is hij er, tot grote vreugde van de trainer, dan toch. Otto: 'Ik ken Brutil al een tijd en ben blij dat hij eindelijk de overstap gemaakt heeft. Hij blijft anderhalfjaar bij ons en dat is een goede uitgangspositie voor hem. Hij moet weer in zijn ritme komen en daar krijgt hij alle tijd voor.' Inmiddels heeft Otto ook alweer bedankt voor een speler. Sergio de Windt heeft een paar weken bij Haarlem rondgelopen. De Windt was een oude bekende van Ajax. Twee jaar geleden verruilde de toenmalige A2-speler de club voor Juventus. Daar nam zijn loopbaan niet de vlucht die hij verwacht had en hij keerde terug naar Nederland. Vervolgens klopte hij aan bij Haarlem. Otto: 'Hij had te lang stilgestaan om op korte termijn in aanmerking te komen voor een contract. Je kon merken dat hij zo'n achterstand had dat het wel een tijd kan duren voordat hij dat weer op de rails heeft. Ik wilde niet dat hij mijn huidige spelers in weg zou lopen.' Het laatste nieuwe gezicht is dat van een oude bekende. Hennie de Regt is per 1 maart hoofd jeugdopleidingen bij Haarlem geworden waar hij eerder al de A- junioren onder zijn hoede had. Voorlopig combineert De Regt deze baan nog met zijn werk als jeugdtrainer van de C bij Ajax. Per 1 juli treedt hij in volledige dienst. AJAX MAGAZINE APRIL 2002 81

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 81