Perspectief voor laatste deel van de competitie Na een zwakke periode begint het eerste zaterdagelftal langzaam weer één geheel te vormen en dat biedt perspectief voor het laatste gedeelte van de competitie. De kansen op promotie zijn echter danig geslonken. m In de laatste wedstrijd van het jaar 2001 %erd door Ajax opnieuw puntverlies Hleden. In de ontmoeting met VRC uit Veenendaal begon Ajax veel te slap en het pggjfvolg daarvan was dat de ploeg reeds na Hlpn drietal minuten tegen een 0-1 achterstand aankeek. De tegenstander, die «HL ^iljple onderste regionen van de ranglijst verblijft, kreeg van deze opsteker een extra motivatie en daardoor kreeg Ajax het alleen maar moeilijker. In de 34ste minuut leek de ommekeer te komen. Ajax kreeg een vrije schop op zo'n 25 meter van het doel. De bal werd door Mark Geestman door de muur hard ingeschoten, de keeper kon de bal niet klemvast krijgen, waarna Arthur Vinkenoog de gelegenheid kreeg de bal in het lege doel te schieten (1-1). Van een ommekeer was echter geen sprake. Maikel Zinhagel kreeg een ideale kans om Ajax met rust op voorsprong te zetten, maar een perfecte voorzet van Arthur Vinkenoog liet hij van zijn hoofd afschampen in plaats van de bal vol te raken. In de tweede helft werd het steeds meer een slaapverwekkende vertoning. Het tempo bleef veel te laag en de passes waren onzuiver. Eén fraaie actie was er te bewonderen toen Maikel Zinhagel op snelheid door de VRC-defensie trok, maar zijn harde schot op de kruising uiteen zag spatten. VVZ '49 In de eerste wedstrijd na de winterstop moest Ajax aantreden tegen WZ '49 in ZATEHPAG door Wim Heisterkamp foto's Louis van de Vuurst Soest. Het werd een vrij matige ontmoeting, die bijzonder werd beïnvloed door een stormachtige wind, die in de lengterichting over het veld stond. Ajax was sterker, de rood-witten vonden elkaar iets gemakkelijker, maar de gastheren stelden daar een bijzondere werklust tegenover en liepen op iedere mogelijke en onmogelijke bal. Daardoor bleef de wedstrijd behoorlijk in evenwicht. Toch wist Ajax een paar minuten voor de rust op voorsprong te komen. Patrick Schuurman liep zijn tegenstander er op snelheid uit, zette de bal vanaf rechts goed voor en de meegekomen Arthur Vinkenoog lepelde de bal over de uitkomende doelman in het net. Na de thee, toen Ajax de wind in de rug had, verzuimde de ploeg de doelman van WZ onder vuur te nemen. Er werd te veel met de bal gelopen en het tempo bleef erg laag. De echte bezieling ontbrak, waardoor men steeds een stap te laat was. WZ Mahdi Ahmed Ali is drie tegenstanders te snel af.

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 75