Het draait om progressie De A1 is bezig aan de laatste wedstrijden van het seizoen. Danny Blind, de trainer van het hoogste jeugdelftal, is nog steeds positief over zijn elftal, maar plaatst hier en daar ook een kleine kanttekening. Progressie is waar het allemaal om draait. Nj Jewint toerno' itersto^^pon de Al, nadat een IBs ^et Noorse Brann Bergen wi|d gewonnen, weer fris aan de Hweede helft van de competitie. De eerste Hvedstrijd in l )en Haag tegen ADO werd ■pet 4-2 gewoniMPDe eerste helft was erg goed en dat resulteerde in een 4-0 voorsprong. Na de thee waren de rollen omgedraaid. Blind: 'De tweede helft gaf, ook al moet je daar een keer van afkomen, het geijkte beeld van een ploeg die met 4-0 voorstaat. We lieten het toch weer versloffen. Ze kregen een koekie van eigen deeg als het gaat om omgaan met kou, wind en regen, maar daar had ADO ook 3EMSD door Simone Tacx foto's Louis van de Vuurst last van. Blijkbaar zijn die jongens wat geharder. De tweede helft verloren we gewoon met 2-0.' Daarna volgde de thuiswedstrijd tegen Sparta. Na een ruststand van 3-0 werd het 4-1. De uitslag had volgens Blind veel hoger moeten zijn. 'Het tweede gedeelte van de tweede helft hadden we naar 6-1 of De A1 scoort er lustig op los dit seizoen. In de ogen van Danny Blind verspeelt de ploeg echter nog te veel punten. MAG/SziNE APRIL 2002 7-1 moeten lopen. Het is ons manco dat we af en toe te veel laten liggen. Dat heeft ons al te veel punten gekost. Niet zozeer in deze wedstrijd, maar wel in andere wedstrijden. Ik vind gewoon, en dan overdrijf ik echt niet, dat we ongeveer acht punten te weinig hebben. Alleen de uitwedstrijd tegen Fortuna (2-3) had ook in 2-2 kunnen eindigen. Bij alle gelijke spelen die we hebben behaald, hebben we het laten liggen, zoals thuis tegen Telstar (0-0) en Willem II (0-0) en Sparta uit (1-1). En in het uitduel tegen FC Utrecht (2-2) werd bij een 2-0 voorsprong nog een penalty gemist.' Van het kwalitatief matige SC Feyenoord werd met 0-4 gewonnen. Blind vond de eerste helft heel slecht en wisselde al na 25 minuten twee jongens om iedereen wakker te schudden. 'We hebben in Rotterdam gewonnen vanwege het kwaliteitsverschil, maar niet doordat we als team goed functioneerden.' Ondanks de kanttekeningen die Blind plaatst, slaat de wijzer nog steeds uit naar de positieve kant, ook al boekt zijn selectie minder progressie dan voor de winterstop. 'Dat is ook logisch. Dat is de wet van de verminderde meeropbrengst. Op een bepaald moment wordt een punt bereikt, waarna het moeilijker wordt om die progressie te blijven boeken. Op dat punt zitten we nu. We moeten ons er echt in vastbijten om het kwaliteitsniveau te verhogen.' 69

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 69