noorden alweer. Er waren toen pas twintig minuten gespeeld. De resterende tijd voor rust hielden de ploegen elkaar in evenwicht en benutten beide teams geen kansen, waardoor Ajax met een 2-3 achterstand de kleedkamers opzocht. Daniel Cruz mocht gaan douchen, voor hem kwam Kiran Bechan in de plaats. Tien minuten in de tweede helft bracht Quansah de stand weer op gelijke hoogte. Met een mooi stiftballetje passeerde hij doelman De Vries. Zo trefzeker als de aanvallers in de eerste helft waren, zo hielpen zij kans na kans om zeep in de tweede. In de slotfase Jason Culina brengt in belangrijke wedstrijden altijd iets extra's. kwam Heerenveen het dichtst bij de overwinning, maar de bal belandde op de paal. Bischop kreeg de rebound voor zijn voeten en schoot hard in. Gelukkig stond Anthony Obodai op de doellijn en pareerde hij de inzet fraai. Directe concurrent voor de titel Willem II kwam niet in actie, waardoor Ajax na het gelijke spel aan kop van de beloftencompetitie bleef staan. Tweede halve finale Ook in het 'eigen' bekertoernooi was Jong Ajax inmiddels doorgedrongen tot de laatste acht. Maar in tegenstelling tot de eerdere kwartfinale in de kolkende Arena, moesten de Ajacieden het in deze kwartfinale op een druilerige Toekomst met slechts een handjevol toeschouwers doen. Ten opzichte van de competitiewedstrijd tegen Heerenveen was het elftal op veel plaatsen gewijzigd. A-selectiespelers Hatem Trabelsi, Jan van Halst, Pius Ikedia en Richard Knopper moesten speelminuten opdoen en verdrongen enkele vaste waarden naar de bank. Trainer Ronald Koeman maakt regelmatig gebruik van de coachende kwaliteiten van aanjager Van Halst, ook Olde Riekerink was blij met de inzet van Van Halst. De meeste Amsterdammers dachten er op basis van techniek wel gemakkelijk vanaf te komen tegen de reserves van De Graafschap. Bijna kwam Jong Ajax dan ook bedrogen uit de strijd. Na een kwartier had oud-Ajacied Splinter de ploeg uit Doetinchem op voorsprong gebracht en die stand bleef tot vijf minuten voor tijd op het scorebord. Van Halst bleef erop hameren dat er 'simpel' gespeeld moest worden en dat het geven van hakjes en uitproberen van trucjes geen zin had. Na een uur spelen lukte het allengs om meer balbezit te behouden, maar pas toen Jason Culina in het veld kwam, werden de Cupfighters van het 'grote' bekertoernooi gevaarlijk. Tegen Heer en veen was de Australiër nog tamelijk onzichtbaar, maar in belangrijke wedstrijden weet hij telkens iets extra's te brengen. Eerst was het Steven Pienaar die Ajax op gelijke hoogte bracht. Drie keer mocht Richard Knopper daarna Anthony Obodai maakt tegen Telstar op het middenveld het verschil. AJAX MAGAZINE APRIL 2002 in blessuretijd een corner nemen. Bij de derde hoekschop belandde de afgeslagen bal voor de voeten van matchwinner Culina, die op schitterende wijze de beslissende treffer in de verre hoek schoot. Zo plaatsten de beloften zich alsnog voor de tweede halve finale van dit seizoen, waarin de ploeg het moet opnemen tegen de reserves van Vitesse. Winderige klassieker 'Voetbal is een buitensport,' stelde Jan Olde Riekerink dapper, maar het was moeilijk te begrijpen dat de wedstrijd Jong Ajax - Jong Feyenoord niet werd afgelast. Gure windstoten raasden over sportpark de Toekomst en het was voor de spelers haast onmogelijk om de bal te plaatsen waar zij hem wilden hebben. Ook het massaal toegestroomde publiek hield het in de tweede helft voor gezien en zocht halverwege de wedstrijd noodgedwongen de kantine op. Een andere opmerkelijke zaak was het tenue van de Rotterdammers. Zij hadden niet stilgestaan bij het feit dat bij het dragen van een witte broek en kousen de scheidsrechter geen onderscheid zou kunnen maken tussen beide teams. Zo werd het oude Ajax-uittenue uit de kast gehaald en hesen de jonge Feyenoorders zich in donkerblauwe voetbalbroek met bijpassende kousen. Kwame Quansah was geblesseerd en de andere spits van de beloften, Brutil Hosé, inmiddels verhuurd aan zusterclub Haarlem. De talentvolle A-junior Nando Rafael begon daarom in de spits. Petri Pasanen, hersteld van een knieblessure, maakte zijn rentree en stond in het centrum van de verdediging. Hoewel gehinderd door de wind speelde Ajax goed en was het team aanzienlijk beter dan de ploeg uit de Maasstad. In de achttiende minuut gaf José Valencia een prachtige pass op Rafael, die de bal mooi voortrok op Pius Ikedia. De Nigeriaan aarzelde niet en schoot de 1-0 binnen. Na rust bleef het tempo in de aantrekkelijke wedstrijd hoog en creëerde Ajax de ene na de andere kans. De aanvallers verprutsten echter alle mogelijkheden, waardoor Feyenoord steeds meer zelfvertrouwen ontwikkelde. Vijf minuten voor tijd kregen de Rotterdammers een vrije trap toegewezen, die door Boutahar prachtig in 65

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 65