In de halve finale van de Amstel Cup kiest het publiek het hele team tot Ajacied van de wedstrijd. handen had gepakt. Culina verlengde het schot van Sneijder en weer was de Australiër verantwoordelijk voor een belangrijk doelpunt. Meteen na de aftrap kon de Gouden-Gidsdivisionist gelijkmaken, maar oog in oog met Stekelenburg kon Stuy de bal niet voorbij de doelman krijgen. 'Gewoon een kwestie van blijven staan,' aldus Stekelenburg. Het was de nekslag voor Telstar en er ontstond een fase waarin Jong Ajax liet zien hoe goed het kan voetballen. Technisch en tactisch zag het spel er zeer verzorgd uit en iedere combinatie lukte. De kracht van dit jonge Ajax, aangemoedigd door een uitermate enthousiast Arena-publiek, lag vooral op het middenveld waar Anthony Obodai en Steven Pienaar het verschil maakten. Seedorf bediende Pienaar op maat, die uithaalde en de tweede treffer binnenschoot. Binnen tien minuten werd het zelfs 3-0, dit maal was gelegenheidsspits Seedorf zelf de maker. Hij sneed door het hart van de defensie, ontweek een tackle en schoof de bal met links behendig in het doel. Het publiek en de spelers reageerden uitzinnig. Seedorf vierde zijn doelpunt met een fraaie salto. Zo waren de twee doelstellingen - Daniel Cruz, die in augustus 2001 zijn enkel brak, maakte na een halfjaar revalidatie zijn rentree. De Colombiaan oogde nog wat onzeker en angstig en speelde een helft, op een voor hem ongewone plek als rechtsbuiten. Een enerverende eerste helft, waarin het spel op en neer golfde. Ajax benutte na vijf minuten de eerste kans, Stefano Seedorf was de maker van de 1-0. Maar binnen vijf minuten had Heerenveen de achterstand alweer omgebogen in een voorsprong. Bij beide doelpunten werd de Ajax-vedediging simpel uitgespeeld. De beloften lieten het er niet bij zitten en acht minuten later was A-selectiespeler Van der Gun alert op een steekpassje van Pienaar, waardoor het snel gelijk werd, 2-2. En weer hadden de Friezen meteen een antwoord klaar. In de eerste aanval na de aftrap na de gelijkmaker scoorde de ploeg uit het Doelpuntrijk gelijkspel Voor de competitie, die ondanks het aanhoudende succes in het Amstel- Cuptoernooi voor Olde Riekerink nog altijd de prioriteit heeft, was koploper Jong Ajax voor het laatst in actie gekomen in december van het vorige jaar. Op een zonnig sportpark de Toekomst was half februari Jong Heerenveen de tegenstander. doordringen tot de halve finale én het massaal toegestroomde publiek vermaken - met veel elan bereikt. Jan Olde Riekerink straalde na afloop van de historische plaatsing. 'Wedstrijdanalyses over het feit of we wel of niet goed gespeeld hebben, zijn van secundair belang. Wat blijft hangen is de euforie van de dartelende jongens langs de tribunes met het publiek dat wij enorm blij gemaakt hebben. Daar krijg ik een warm gevoel van.' AJAX MAGAZINE APRIL 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 63