Historisch Jo De competitie heeft voor trainer Jan Olde Riekerink nog altijd prioriteit. De beloften staan met nog vijf wedstrijden te gaan stevig aan kop van de ranglijst en lijken de titel te kunnen prolongeren. Succes was er voor Jong Ajax in het toernooi om de Amstel Cup, waarin met elan de halve finale bereikt werd. Maar ook in het 'eigen' bekertoernooi zijn de Amsterdammers doorgedrongen tot de laatste vier. Stefano Seedorf viert zijn treffer in de Arena. |ekerink ging de kwartfinale van Cupwedstrijd tegen lis/Telstar met vertrouwen f hij schatte de kansen op winst y. Jong Ajax had immers Indam, Haarlem, De Graafschap en Fwente verslagen, dus van een 'incident' of 'geluk' was geen sprake meer. De trainer en zijn pupillen hadden geen moeite met het feit dat zij de favorietenrol toebedeeld kregen en genoten van alle aandacht die op hen gericht was. Olde Riekerink: 'Eigenlijk kun je Jong Ajax vergelijken met een walvis. Meestal is hij onder water en soms komt hij boven. Dan moet hij luchthappen, genieten en dan gaat hij weer onder. Zo is dat ook met ons team. Nu zijn wij boven, straks gaan we weer onder water.' Zijn ploeg is goed in staat met druk om te gaan en de oefenmeester voerde die druk zelfs een beetje op door de jongens ervan te doordringen dat ze geschiedenis zouden kunnen schrijven. Nog nooit had een reserve-elftal de halve finale van het bekertoernooi behaald. Aangezien Olde Riekerink zelf over maar tien spelers beschikt, werd het jonge team aangevuld met Yakubu en Cedric van der JONq AJAK door Saar van Bueren foto's Louis van de Vuurst Gun uit de A-selectie in de basis en namen op de bank vier A-junioren plaats. Maarten Stekelenburg was sneller dan verwacht hersteld van de knieblessure die hij had opgelopen tijdens het trainingskamp met Ajax 1 en stond weer in de goal. De eerste helft begonnen de Amsterdammers wat krampachtig en was de passing soms slordig. Het was zoeken hoe de fysiek sterkere verdedigers uit Velsen omspeeld konden worden. Olde Riekerink kwam veelvuldig van zijn stoel en probeerde het team tot beter voetbal te coachen. Kwame Quansah kwam er in de spits niet aan te pas, dus moest op een gegeven moment Van der Gun het daar proberen. Het duel ging gelijk op, beide teams kwamen tot fraaie aanvallen en de beste kansen op de openingstreffer waren voor Van den Herik en Holwijk van de kant van Stormvogels/Telstar en voor Quansah van de thuisploeg. Maar het dichtst bij een Foto: Yvonne Witte doelpunt was Jason Culina; zijn schot werd door doelman De Vries echter met de vingertoppen overgetikt. In de tweede helft zette Olde Riekerink verrassend Stefano Seedorf in de spits. Quansah bleef aan de kant, A-junior Wesley Sneijder kwam in zijn plaats en speelde door de omzetting op het middenveld. De wissel pakte goed uit. Konden de stugge Telstar-verdedigers Quansah nog afstoppen, ze hadden het heel wat lastiger met spits Seedorf. Meteen kreeg het neefje van Clarence de kans op 1-0, maar zijn inzet ging over. Tien minuten na rust schoot Ten Heuvel van dichtbij in, maar de goal werd - later bleek ten onrechte - wegens buitenspel afgekeurd. Zuur voor de ploeg uit Velsen, want zoals Jan Olde Riekerink na afloop zei: 'Het was een wedstrijd waarin het team dat het eerst zou scoren, als winnaar uit de strijd zou komen.' Euforie Nog geen vijf minuten na het afgekeurde doelpunt werd het 1-0. Scheidsrechter Koopman kende Ajax een indirecte vrije trap in het strafschopgebied toe, nadat doelman De Vries een terugspeelbal in zijn 62 AJAX MAGAZINE APRIL 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 62