Ajax - FC Groningen 4-0 Amstel Cup - donderdag 7 februari 2002 - Amsterdam Arena - 36.960 Ajax: Grim; Vierklau, Bergdolmo, Chivu, De Cler; Galasek (46. Van Halst), Van der Vaart, O'Brien; Van der Meyde, Zlatan (46. Machlas), Wamberto (67. Ikedia) Uitslagen kwartfinale wo 30-01 FC Utrecht - SC Heerenveen 3-1 wo 30-01 PSV - Feyenoord nv;1-1 PSV wns do 07-02 Ajax - FC Groningen 4-0 do 07-02 Ajax 2 - Stormvogels/Telstar 3-0 Programma halve finale vr 29-03 Ajax 2 - FC Utrecht wo 10-04 Ajax - PSV Scoreverloop: Scheidsrechter: Gele kaart: Ajacied van de wedstrijd: 18. Van der Vaart 1-0, 42. Wamberto 2-0, 50. Machlas 3-0, 54. Machlas 4-0 Jan Wegereef Broerse (FC Groningen) Nikos Machlas Uitslagen kwartfinale wo 30-01 FC Utrecht - SC Heerenveen 3-1 wo 30-01 PSV - Feyenoord nv; 1 -1 PSV wns do 07-02 Ajax - FC Groningen 4-0 do 07-02 Ajax 2 - Stormvogels/Telstar 3-0 Programma halve finale vr 29-03 Ajax 2 - FC Utrecht wo 10-04 Ajax - PSV Bijzonderheden: Nadat het tweede elftal eerder op de avond Stormvogels/Telstar heeft verslagen, is het de beurt aan de mannen van Ronald Koeman om zich in een sfeervolle Arena te plaatsen voor de halve finale van de Amstel Cup. 'Nummer 10' Knopper is weer reserve aangezien Rafael van der Vaart zijn schorsing van één duel erop heeft zitten en achter spits Zlatan, die bij de warming-up al door het publiek wordt uitgefloten, speelt. Mido en Trabelsi zijn weer terug van de Afrika Cup. De Egyptenaar neemt plaats op de bank, de Tunesiër zit nog op de tribune. In de eerste helft brengt FC Groningen Ajax een aantal keren flink in verlegenheid. De verdediging laat steken vallen en Rafael van der Vaart staat als schaduwspits vaak te diep. De lat en Grim voorkomen dat Groningen op voorsprong komt, de gelijkmaker binnenschiet of de aansluitingstreffer maakt. In de achttiende minuut kopt Van der Vaart prachtig raak op aangeven van de goed spelende Van der Meyde. Na een half uur kent scheidsrechter Wegereef FC Groningen ten onrechte een penalty toe. Niet Tim de Cler, maar Krstev maakt hands in het strafschopgebied van Ajax. Boussaboun schiet echter keihard op de lat. Vlak voor rust ontstaat er een opstoot als Matthijs hard inkomt op Van der Meyde, die op zijn beurt driftig reageert. Trainer Koeman rent het veld in om de boel te sussen. Terwijl iedereen wacht op een ingreep van de scheidsrechter, blaast deze niet op zijn fluit en kan Wamberto doorgaan, die vervolgens scoort. In de rust wordt de wederom tegenvallende Zlatan gewisseld voor Machlas. En wéér heeft de Griek een succesvolle invalbeurt. Binnen vier minuten scoort hij twee keer. Bij de 3-0 kopt de spits eerst tegen de lat om vervolgens de rebound binnen te schieten. Bij zijn tweede goal rondt hij de voorzet van de door Vierklau in de diepte gestuurde Van der Meyde knap af. Hoewel het spel niet denderend is weten de Ajacieden door de vier doelpunten de toeschouwers op de banken te krijgen en gaat zelfs de wave door het stadion. Na afloop koppelt Rafael van der Vaart Ajax 2 aan FC Utrecht en het eerste aan PSV. Foto's met de klok mee: 1. Van der Vaart heeft zijn schorsing van één duel erop zitten. De schaduwspits is verantwoordelijk voor de openingstreffer. 2. Van der Meyde speelt een zeer goede wedstrijd, maar raakt ook betrokken bij een opstootje. 3. Wamberto laat zich niet afleiden door het opstootje en maakt na een solo het tweede Ajax-doelpunt. 4. Nikos Machlas wordt per sms door het publiek gekozen tot Ajacied van de wedstrijd. 5. Na afloop verricht Rafael van der Vaart de loting voor de halve finale. Commentaar: 'Als je naar de uitslag kijkt zou ik tevreden moeten zijn, maar op basis van het spel ben ik dat niet. In de rust zouden we net zo goed uitgeschakeld kunnen zijn.' (Ronald Koeman) 'Ik heb hem een aantal wedstrijden laten staan, maar het houdt een keer op.' (Ronald Koeman over Zlatan) 'Hij heeft het moeilijk. Hij wil zo graag en juist dan lukt het niet.' (Andy van der Meyde over Zlatan) 40 AJAX MAGAZINE APRIL 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 40