I Steven Pienaar maakt in de wedstrijd tegen De Graafschap zijn eerste doelpunt voor Ajax 1. zijn knie onderzoeken, aangezien hij na eerder genezen te zijn verklaard, weer last heeft van zijn oude blessure. Woensdag 6 maart In Belgrado wordt Velibor Vasovoc begraven. Bob Haarms bewijst 'Vasco' namens Ajax de laatste eer. 4 Feyenoord-voorzitter Jorien van den Herik verzoekt de openbare aanklager van de KNVB om Nikos Machlas te vervolgen voor zijn 'schwalbe' in de wedstrijd Ajax - Feyenoord. 4 Zlatan wordt door Ronald Koeman van de training gestuurd, aangezien hij niet genoeg inzet toont. Vrijdag 8 maart De openbare aanklager van de KNVB legt het verzoek van Feyenoord-voorzitter Van den Herik naast zich neer. Zaterdag 9 maart Koploper Jong Ajax wint met 2-0 van Willem II, de nummer twee van de Beloftencompetitie. Zondag 10 maart Ajax wint met 4-0 gemakkelijk van De Graafschap. Steven Pienaar maakt zijn eerste doelpunt voor Ajax 1. Mido, weer in het gareel, scoort zeven seconden nadat hij in het veld gekomen is. Voor het duel wordt één minuut stilte gehouden en tijdens de wedstrijd dragen de Ajacieden rouwbanden ter nagedachtenis aan de overleden Velibor Vasovic. Maandag 11 maart De 21-jarige Alexis Gavralopoulos loopt stage bij het eerste elftal. Dinsdag 12 maart Tijdens een training met Jong Ajax raakt stagair Gavralopoulos geblesseerd aan zijn bovenbeen. Woensdag 13 maart Ajax en RSC Anderlecht worden het eens over de transfer van Ajax-jeugdspeler Sergio Hellings. De 17-jarige centrale-verdediger tekent met ingang van 1 juli 2002 een contract voor vijf jaar. Vrijdag 15 maart Alexis Gavralopoulos vliegt na een mislukte stage terug naar Griekenland. 4 Nikos Machlas biedt op de Ajax-website de supporters zijn excuses aan voor het weggooien van zijn rouwband in de wedstrijd tegen De Graafschap. 4 Andy van der Meyde en technisch directeur Leo Beenhakker bereiken een akkoord om hun overeenkomst te verlengen tot 2005. 4 Op de Toekomst vindt de 57ste reünie van de Bordjesclub plaats. Zondag 17 maart Met twee prachtige doelpunten leidt spits Mido Ajax naar een overwinning op SC Heerenveen. 4 Uit de halfjaarcijfers van de AFC Ajax NV per 31 december blijk dat de club over de eerste zes maanden van het boekjaar 2001/2002 een verlies na belastingen heeft geleden van 4,7 miljoen. Maandag 18 maart Ajax bestaat 102 jaar. 4 De club laat Ole Tobiasen en Serge van den Ban weten dat hun contracten aan het einde van het seizoen niet zullen worden verlengd. Bram Verbist gaat per 1 juli na twee jaar bij Ajax te hebben gespeeld weer terug naar Germinal Beerschot Antwerpen. 4 Bob de Klerk, op dit moment trainer bij Blauw Wit, volgt met ingang van het nieuwe seizoen Edmond Claus op als trainer van Zaterdag 1 van Ajax. Zaterdag 23 maart Op de Toekomst wint Jong Ajax met 4-0 van Jong Sparta. Ole Tobiasen maakt, na bijna drie jaar geblesseerd te zijn geweest aan zijn knie, zijn rentree in het Ajax-shirt. 4 Ajax BI en Ajax D2 worden als eerste elftallen van de club kampioen. Zondag 24 maart In het Philips-stadion spelen Ajax en PSV met 1-1 gelijk. Tomas Galasek brengt de Amsterdammers op voorsprong, André Ooijer maakt voor de Eindhovenaren gelijk. AJAX MAGAZINE APRIL 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 33