Wamberto en Ikedia delen handtekeningen uit in de stand van Mitsubishi op de Bedrijfsauto-RAI. rechterknie. Bij de ingreep is een scheurtje in de binnenmeniscus hersteld. De middenvelder zal minimaal een maand uitgeschakeld zijn. 4 In de Arena wordt de wedstrijd Nederland - Engeland gespeeld, 1 -1In Griekenland spelen Machlas en Zlatan met hun nationale elftallen een oefenwedstrijd tegen elkaar. Beide spitsen scoren niet in het duel dat in een 2-2 stand eindigt. Bergdolmo verliest met Noorwegen met 1-0 van België. Italië is te sterk voor de VS met John O'Brien in de basis. Del Piero maakt het enige doelpunt. Trainer Koeman ziet in Parijs Roemenië, met Cristian Chivu en Bogdan Lobont, verliezen van wereldkampioen Frankrijk, 2-1. Donderdag 14 februari Rinus Michels ontvangt van de UEFA een lifetime achievement award. Vrijdag 15 februari Johnny Heitinga ondergaat een operatie aan zijn rechterknie. Bij de ingreep wordt een scheurtje in de buitenmeniscus hersteld. De 19-jarige verdediger zal naar verwachting zes weken uitgeschakeld zijn. 4 Heini Otto verlengt zijn contract bij HFC Haarlem met één seizoen en blijft nu tot 1 juli 2003 bij de club uit de Gouden Gids Divisie. Zaterdag 16 februari Jong Ajax speelt op de Toekomst met 3-3 gelijk tegen Jong Heerenveen. Daniel Cruz maakt na zes maanden blessureleed zijn rentree. Zondag 17 februari Op een uiterst slecht veld speelt Ajax in Alkmaar met 0-0 gelijk tegen AZ. Maandag 18 februari Rob McDonald, trainer van Ajax Cape Town, wordt na dit seizoen trainer van Cambuur. 4 De Ajax-selectie maakt een uitstapje naar het ABN AMRO Wereld Tennis Toernooi in Rotterdam. Dinsdag 19 februari In een spannende slotfase wint Jong Ajax alsnog de kwartfinalewedstrijd tegen Jong De Graafschap en daardoor plaatst de ploeg van Jan Olde Riekerink zich tevens voor de halve finale van de bekercompetitie voor reserve-elftallen. Donderdag 21 februari Ajax laat doelman Fred Grim weten dat hem na afloop van dit seizoen geen nieuw contract wordt aangeboden. De aan Dinamo Boekarest verhuurde Bogdan Lobont zal komend seizoen terugkeren in de A-selectie. Vrijdag 22 februari Brutil Hosé komt de rest van het seizoen uit voor HFC Haarlem. 4 Rob Mc Donald wordt ontslagen als trainer van Ajax Cape Town. Zaterdag 23 februari Jong Ajax mist op de Toekomst in de wedstrijd tegen Jong Feyenoord veel kansen en speelt met 1-1 gelijk tegen de Rotterdammers. Zondag 24 februari In Breda schiet invaller Nikos Machlas Ajax alsnog naar de winst, waardoor NAC - Ajax eindigt in 0-1. Steven Pienaar maakt zijn debuut in Ajax 1. Dinsdag 26 februari Hennie de Regt wordt met ingang van 1 maart hoofd jeugdopleiding bij HFC Haarlem. De Regt zal zijn nieuwe functie voorlopig combineren met zijn werk als jeugdtrainer van Ajax. Met ingang van 1 juli 2002 wordt De Regt volledig gedetacheerd bij Haarlem. Woensdag 27 februari In Sittard speelt Ajax teleurstellend gelijk tegen Fortuna, 1-1. Donderdag 28 februari Jellevan Damme loopt voor de rest van het seizoen stage bij het eerste elftal van Ajax. De Belgisch jeugdinternational is afkomstig van GBA. 4 De club laat John Nieuwenburg weten dat er volgend seizoen voor hem geen plaats is in de A-selectie. 4 Jong Ajax wint met 0-2 in en tegen Utrecht. Er is pech voor Daniel Cruz. De net fit verklaarde Colombiaan raakt weer geblesseerd, dit maal aan zijn knie. Vrijdag 1 maart Technisch directeur Leo Beenhakker en trainer Ronald Koeman laten de aan Sparta verhuurde Aron Winter weten dat er volgend seizoen geen plek voor hem zal zijn in de vaste kern van de A-selectie. Zaterdag 2 maart Na een onenigheid op de training zet Ronald Koeman Mido wegens gebrek aan inzet tijdelijk uit de selectie. Zondag 3 maart Ajax en Feyenoord houden elkaar in de Arena met aantrekkelijk spel in evenwicht, waardoor de klassieker eindigt in 1-1. De benutte penalty van André Bergdolmo is het vijfduizendste Ajax-doelpunt sinds de invoering van de eredivisie in 1956. 4 Mido vliegt zonder toestemming van de club een dag op en neer naar Cairo. 4 Daniel Cruz wordt geopereerd aan de meniscus van zijn rechterknie. Maandag 4 maart Op 62-jarige leeftijd overlijdt oud-aanvoerder van Ajax Velibor Vasovic. 4 Jong Ajax wint door een laat doelpunt van Wesley Sneijder nipt de competitiewedstrijd tegen FC Twente. Stagiair Jelle van Damme maakt zijn debuut in het Ajax-shirt, maar moet na twee gele kaarten het veld verlaten. De disciplinair gestrafte Mido speelt zeventig minuten mee. Petri Pasanen verstuikt in het duel zijn enkel. Dinsdag 5 maart Cedric van der Gun laat in het ziekenhuis Oud-Ajacied Kluivert tijdens een training van Oranje in de Arena. AJAX MAGAZINE APRIL 2002 31

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 31