25 tfANMAHl - 24 MAART Vrijdag 25 januari Tijdens de opening van de Oval Tower, het nieuwe hoofdkantoor van ABN AMRO, overhandigt aanvoerder Cristian Chivu namens Ajax een ingelijst shirt met handtekeningen aan regio-directeur Peter Swelheim. 4 In het toernooi om de Afrika Cup spelen Mido en Trabelsi tegen elkaar. De wedstrijd Egypte - Tunesië, waarin beide Ajacieden gewisseld worden, eindigt in 1-0. Ferdi Vierklau, Koemans eerste keus voor de rechtsbackpositie, raakt op de training geblesseerd. De verdediger zal hierdoor in de eerste competitiewedstrijd na de winterstop niet in actie kunnen komen. Dick Advocaat en Willem van Hanegem worden gepresenteerd als de nieuwe bondscoaches van het Nederlands elftal. Cristopher Kanu wordt door Alavés, de club waaraan de Nigeriaan verhuurd is, terug naar Amsterdam gestuurd. Zaterdag 26 januari De Britse zakenbank Salomon Brothers koopt 7,4 Ajax-aandelen. Zondag 27 januari Ajax wint de eerste competitiewedstrijd na de winterstop met 0-1 van FC Den Bosch. Jan van Halst maakt zijn rentree in een officiële wedstrijd van het eerste elftal. KRONIEK door Saar van Bueren foto's Yvonne Witte Maandag 28 januari Wilco van Buuren besluit aan het eind van dit seizoen Ajax te verlaten. De huidige trainer van de B-junioren gaat opzoek naar een positie in het betaalde voetbal. Woensdag 30 januari Ajax en Christopher Kanu besluiten in goed gezamenlijk overleg hun contract, dat op 30 juni 2002 zou aflopen, te beëindigen. Kanu mag transfervrij vertrekken. De jongere broer van oud- Ajacied Nwankwo Kanu blijft tot het eind van het seizoen de trainingen van Jong Ajax volgen, tenzij hij elders emplooi vindt. Donderdag 31 januari Op 24-jarige leeftijd overlijdt de broer van Maxwell, Gustavo, aan de gevolgen van een auto-ongeluk. Op het toernooi om de Afrika Cup wint Egypte met 2-1 van Zambia. Mido scoort de openingstreffer en bereikt met zijn nationale team de kwartfinale. Hatem Trabelsi speelt 0-0 gelijk tegen Senegal, waardoor Tunesië is uitgeschakeld. Vrijdag 1 februari Wegens het nationale huwelijksfeest dat ter gelegenheid van het huwelijk van Willem- Alexander en Maxima in de Arena gehouden wordt, traint zowel het eerste als het tweede elftal op de Toekomst. Zondag 3 februari In blessuretijd wint Ajax in Tilburg alsnog van Willem II. Invallers Nikos Machlas en Pius Ikedia, die na een langdurige blessure zijn rentree maakt, zijn verantwoordlijk voor de 1-2 en de 1-3. Maandag 4 februari In het Van Gogh- museum genieten de selectie, de technische staf en de directie van een masterclass schilderen, georganiseerd door Ajax- partner ABN AMRO, sponsor van de tentoonstelling 'Van Gogh en Gaugain'. De Ajacieden creëren een eigen versie van Van Gogh's 'Zonnebloemen'. Op 2 mei worden de doeken door Christie's geveild. De opbrengst komt ten goede aan de Johan Cruyff Welfare Foundation. 4 Mido slaagt er niet in zich met zijn land Egypte te plaatsen voor de halve finale van de Afrika Cup. De Egyptenaren verliezen met 1-0 van Kameroen. Dinsdag 5 februari Leo van Veen, die als assistent-trainer deel uit maakte van de technische staf onder leiding van Co Adriaanse, accepteert een positie als scout betaald voetbal bij Ajax. 4 Door een eerste boom te kappen wordt een begin gemaakt aan de bouw van het Supportershome. Woensdag 6 februari Ajax 1 en Jong Ajax werken, ter voorbereiding op hun bekerwedstrijden, in de Arena een training af om te wennen aan de nieuwe grasmat. Donderdag 7 februari Van 7 tot en met 15 februari zijn elke dag twee Ajacieden aanwezig op de Bedrijfsauto-RAI. In de stand van partner Mitsubishi Motors delen de Ajax-spelers handtekeningen uit. Het alcoholverbod, dat naar aanleiding van de ongeregeldheden tijdens Ajax - NAC tijdens voetbalwedstrijden in de Arena gold, wordt opgeheven. Jong Ajax schrijft geschiedenis. Door de 3-0 overwinning op Stormvogels/Telstar plaatst de ploeg van AJAX MAGAZINE APRIL 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 28