toen hij kennismaakte met voor hem nieuwe weersverschijnselen als sneeuw en ijs. Hij geniet ervan dat hij kan winkelen in Amsterdam zonder zijn tas en portemonnee voortdurend in de gaten te houden. En hij heeft veel lol met zijn vriend Gabriel Mofokeng, thuis én op de training. 'We trainen serieus, maar maken ook grapjes. Humor is erg belangrijk voor de teamspirit.' Mofokeng vertelde onlangs al in Ajax Magazine dat hij en Pienaar regelmatig Zuid-Afrikaans koken. Vooral papenvlees is een favoriete dis. Wie is eigenlijk de beste kok van hun tweeën? Pienaar, met een brede glimlach: 'Ik natuurlijk. De laatste tijd ben ik alleen een beetje gemakzuchtig. Ik zeg gewoon tegen Gabriel dat hij moet koken, want daar moet hij toch aan wennen.' Het eerste halfjaar in Nederland viel een beetje in het water door visumproblemen en dit seizoen begon met een enkelblessure. Maar daarna is zijn carrière weer in een stroomversnelling geraakt. 'Jan Olde Riekerink heeft me geholpen door te zeggen dat ik niets moest overhaasten. Onder zijn leiding heb ik gewerkt aan mijn zelfvertrouwen.' Pienaar had zeker niet verwacht dat hij zo snel zijn debuut zou maken in het eerste van Ajax. Onder Co Adriaanse zat hij weliswaar al een paar keer op de bank, maar de eerste invalbeurt onder Koeman kwam toch als een verrassing. 'Ik ben hem erg dankbaar voor de kans die hij me gegeven heeft. Zelf wil ik gewoon hard blijven werken en stap voor stap vooruitgang boeken. Dat is voor mij de enige manier om de top te halen.' Dankzij de inkomsten uit zijn vijfjarig contract heeft Pienaar in ieder geval een grote wens laten uitkomen. Zijn moeder heeft begin december een nieuw huis én een nieuwe auto gekregen. Giffen die bedoeld waren als kerstcadeau. 'Ik was erg blij dat ik ervoor kon zorgen dat ze kon verhuizen naar een mooier huis, in een betere straat. Waar zij en mijn broer en zus zich een stuk veiliger kunnen voelen. Een van mijn voornaamste doelen is dus al bereikt: mijn familie een beter leven geven.' iedereen praten. Toen ging alles bijna vanzelf.' Contract Vanaf dat moment ging het van een leien dakje met de carrière van Steven Pienaar. Reeds op vijftienjarige leeftijd werd hij geselecteerd voor Zuid-Afrika onder zeventien. Hij stond in de belangstelling van de grote Zuid-Afrikaanse club de Kaizer Chiefs, maar besloot op advies van begeleider Cavin Johnson om nog even te wachten. Een goede keuze, zo bleek kort daarna, want begin 2000 mocht hij twee weken stage lopen bij Ajax, samen met Mofokeng. Na terugkeer in Zuid-Afrika kreeg hij al gauw bezoek van Hans Westerhof, toen nog directeur jeugdopleiding. Die zorgde ervoor dat Pienaar werd opgenomen in de selectie van Ajax Cape Town.Greatl Trainer Leo van Veen haalde me meteen bij het eerste elftal en ik heb vrijwel alle wedstrijden meegespeeld.' In juli 2000 tekende hij vervolgens een contract dat hem voor vijfeneenhalf jaar aan Ajax verbond. Natuurlijk was het een droom die uitkwam, maar het mooiste vond hij de reacties in Westbury. 'Iedereen was erg trots op me. Een speler uit hun eigen buurt bij een wereldberoemde club als Ajax. Veel jongeren beginnen nu te begrijpen dat je iets kunt bereiken als je het echt wilt. Eindelijk positief nieuws over Westbury.' Uiteindelijk arriveerde Pienaar op dinsdag 9 januari 2001 in Amsterdam. Parool-columnist Henk Spaan werd meteen getroffen door de balvaardigheid die de jong Zuid-Afrikaan tentoonspreidde op de training: 'Eerst liep hij een beetje weg voor de bal, maar na een minuut of vijf wilde hij hem dan wel een keertje hebben. Het zag er goed uit. Hij probeerde een passeerbeweging uit op Pasanen, die al blij was dat hij Van der Gun niet hoefde te verdedigen, maar nu kreeg hij Pienaar! Pasanen en Chivu gaan tegen Hersi, Quansah en Pienaar nog nare trainingstijden tegemoet.' Humor Het leven in Nederland bevalt Pienaar tot nu toe prima. Hij was aangenaam verrast L 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 24