Van de sloppen naar de sterren STB/EN PIENAAR De carrière van Steven Pienaar (20) bij Ajax is in een stroomversnelling geraakt. Een jaar na zijn komst naar Amsterdam heeft hij zijn waarde al verschillende keren bewezen als veelzijdige schaduwspits in het elftal van Ronald Koeman. De jonge Zuid-Afrikaan heeft nauwelijks tijd om te beseffen wat er allemaal gebeurt. 'Ik neem het gewoon zoals het komt.' In zijn eerste volle negentig minuten voor Ajax 1, in de thuiswedstrijd tegen Graafschap, speelde Steven Pienaar een Her goede wedstrijd. Hij scoorde met een ËHaie kopbal het openingsdoelpunt, gaf de |j||ss waaruit verdediger Tim Bakens een eigen doelpunt maakte en zette ^B^chillende medespelers vrij voor keeper Postma. Misschien wel zijn mooiste actie was de hakbal waarmee hij Mido in scoringspositie bracht, maar de Egyptenaar door Jeroen Kleijne foto's Louis van de Vuurst was te verbouwereerd om de unieke kans te benutten. Volkomen terecht werd de jonge Zuid-Afrikaan door tweederde van de stemmers uitgeroepen tot Ajacied van de wedstrijd. Natuurlijk moet hij de komende maanden de concurrentiestrijd aangaan met bijvoorbeeld Rafael van der Vaart. Maar trainer Ronald Koeman is hoe dan ook erg te spreken over de Zuid- Afrikaanse schaduwspits: 'Pienaar is een heel talentvolle speler. Een jongen met overzicht, perfecte balcontrole en goede steekpassjes. Een jongen die zijn fysieke tekortkomingen compenseert met zijn snelheid. Tot nu toe heeft hij het uitstekend gedaan. Hij speelde prima, absoluut niet als een groentje. Als een jonge speler bij mij een kans krijgt, geef ik hem het vertrouwen voor een langere periode. Het is afwachten hoe hij zich verder ontwikkelt, maar ik blijf hem zeker betrekken bij de A-selectie.' Westbury De nummer 27 blijft bescheiden onder de lovende woorden van zijn trainer. Hij doet zijn verhaal met zachte stem, in het Engels maar met een onmiskenbaar Zuid- Afrikaanse tongval. Terwijl trainer Koeman in de perskamer de actualiteit toelicht, laat Pienaar zich gewillig ondervragen over zijn bliksemcarrière bij Steven Pienaar met vanaf links Anthony Obodai, Kwame Quansah en huisgenoot Gabriel Mofokeng. 72 AJAX MAGAZINE APRIL 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 22