vraag stelde: 'Maar dit is ook de schrijvende pers Frank, geen vragende pers.' 't Wereldje in Voetbal International van 6 februari Wat de kiezers willen is: Jan Mulder in de Tweede Kamer, een man die luidkeels van zijn weerzin blijk geeft, met de vuist op tafel slaat en zegt waar het op staat (al staat het morgen weer op het tegenovergestelde) John Jansen van Galen in Het Parool van 12 februari De verkiezingen zijn in aantocht, ik weet het. VYD'er Hans Dijkstal zat zondagavond tegenover Hugo Camps en het werd mij zwaar te moede. Politici kennen in tijden van electoraal gewin totaal geen gêne en dus zie je zo iemand als Dijkstal opdraven bij programma's en zenders waar hij anders nooit zou komen. En maar draaien en draaien en draaien bij een eenvoudige vraag als naar welke club zijn voorkeur uitgaat. Nou, de lijsttrekker van de WD is voor Ajax maar hij antwoordt meteen dat hij ook graag naar Feyenoord gaat en PSV en Heerenveen zijn ook fijne clubs. Jakkes, wat een berekenend gedoe. Hugo Borst in Algemeen Dagblad van 9 februari In Nederland bezoekt Midas 's lands bekendste koepel: de ArenA. Het probleem is niet hoe je een koepel bouwt, maar hoe je er gras onder laat groeien. Bij het inzaaien van het gras gebruikte men in het begin een speciale samenstelling van zand en graszaad voor een mooie groene grasmat. Dit was niet helemaal de juiste samenstelling, want inmiddels is de ArenA voorzien van een kunstgrasveld. Aankondiging van het tv-programma Eerste druk met Midas' in de Mikrogids van 9-15 februari De voorzitter van Haarlem komt even kijken. "Hier worden de spelers niet slechter van," zegt hij tegen Witschge. "Het is de vraag of ze er beter van worden," is het antwoord. Jop van Kempen in Het Parool van 12 februari 'Belachelijke opmerking van Eddy Poelmann. Hij zei dat ik in een Ajax-pyjama slaap, nota bene in de Feyenoordkrant. Nou, ik hoop dat hij die opmerking in nuchtere toestand heeft gemaakt. Uitermate oncollegiaal en ab-so-luut niet waar. Ik slaap nóóit in een pyjama!' Jack van Gelder in Het Parool van 16 februari Koeman realiseert zich dat hij misschien voor dovemansoren spreekt. Hij wil dat iedereen hem begrijpt. Koeman wordt een mimespeler. "Weet je wat ik mis?" vraagt Koeman. "Dit," zegt hij. Koeman slaat hard met twee gebalde vuisten op de plek waar zijn hart zit. Jop van Kempen in Het Parool van 22 februari 'Ik lees nooit wat over me geschreven wordt. Ik zie nooit een krant. Ik heb thuis ook geen krant. Heeft geen zin, die vreten mijn honden op.' Andy van der Meyde in Het Parool van 2 maart 'Met Mido en Zlatan hebben we het erover gehad ons haar af te knippen. De Jan van Halst-look. Misschien moeten we het doen als we kampioen worden.' Andy van der Meyde in Het Parool van 2 maart Sfeer te over, al was het maar vanwege Dick Jol, die altijd iets merkwaardig panisch over zich heeft als hij Ajax moet fluiten. Bert van Marwijk deed?' Massaal gelach in de perskamer. Adriaanse zou knorrig gereageerd hebben, Van Gaal boos. Koeman was een seconde of twee stil en gaf toen toe aan zijn emoties: hij moest lachen. Nadat ook Koeman was uitgelachen, antwoordde hij: 'Misschien morgenochtend op de training, als hij me nodig heeft voor iets.' Jan van Halst Maart is de maand van Jan van Halst geworden. Wat heb ik van hem genoten tijdens Ajax - Feyenoord en wat heb ik een week later opnieuw van hem genoten tijdens Ajax - De Graafschap, totdat hij in de 59ste minuut murw het veld moest ruimen. Mooi gebaar van Koeman: géén klap op de billen, géén ferme klap op de schouder, maar een lieftallig tikkie bovenop het handelsmerk van Van Halst, zijn hoofd. Van Halst is verketterd bij Ajax, maar toch wilde hij niet weg. Hij geloofde in zichzelf en heeft de beloning gekregen die hij verdiende. In de rottigste tijd van zijn voetballeven vond Van Halst overigens tijdelijk emplooi als vrijwilliger bij een radio-omroep in het oosten van het land. Laat voetballers dus nooit meer zeggen dat journalisten zo lastig en vervelend zijn, want Jan van Halst is het levende bewijs dat de journalistiek van hem een betere voetballer heeft gemaakt. Vriendinnen van Oranje Halverwege de maand februari bezocht ik de vriendschappelijke interland Nederland - Engeland. Dat was in meerdere opzichten schrikken geblazen. Tientallen (misschien wel honderd?) fotografen nerveus op het veld, die zich verdringen om een mooi shot van de spelers. Veel nerveuze ordehandhavers in hun buurt. Even waan ik me bij de WK-finale, maar het AJAX MAGAZINE APRIL 2002 161 Fnfn- Yvnnnp Wittp

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 161