'ÖVVOÖRLANVKONVENZE WmmtfKNVAT IK HErWMPKJS HAP GK5KB/EN VOOR EEN ONZEKER VÖEC&ALAVÖNVUWR' Ajax, zodat ik amateur bleef. Daardoor hield ik de mogelijkheid om terug te keren naar College en een beurs te krijgen, want dat is een voorwaarde.' Uiteindelijk lachte het voetballeven hem toe. De jongens in de kleedkamer zagen hem groeien, en de mensen uit de Amerikaanse familie- of kennissenkring die op bezoek kwamen, troffen een tevreden voetballer, die inmiddels Diemen was nu of nooit, althans zo voelde ik het en zo werd het mij ook voorgesteld door de toenmalige directeur opleidingen Co Adriaanse, die ik op mijn eerdere stage bij Ajax had ontmoet. In Amerika had ik op voetbalgebied weinig perspectief. Daar houdt het wel zo'n beetje op bij school. Dus moest ik naar Europa om mijn mogelijkheden te onderzoeken. De eersten die niet konden begrijpen dat ik die keuze had gemaakt, waren de jongens in de kleedkamer op Voorland. Ze vroegen waar ik vandaan kwam. Ik zei: "Los Angeles." "Dat is toch waar Baywatch wordt opgenomen?" vroegen ze. Toen ik ze vertelde dat ik vlak bij het betreffende strand woonde, verklaarden ze me voor gek dat ik naar Nederland was gekomen. Ze konden niet begrijpen dat ik dat paradijs had opgegeven voor een onzeker voetbalavontuur. Ik moet zeggen, toen ze me zo dwongen te denken aan de plek waar ik vandaan kwam, vroeg ik me dat ook wel heel even af. Het is er inderdaad heel erg mooi. Nu woonde ik in Diemen, bij een gastgezin. Geen kwaad woord over mijn gastgezin, of over Diemen, maar het was best een groot verschil met thuis in Los Angeles. Maar snel daarna kreeg ik ook de dromen weer voor de geest die ik had toen ik in dat "paradijs" woonde, en toen wist ik dat ik de goede keuze had gemaakt. En Baywatch was hier ook, alleen dan op tv. En ik had gelukkig de mogelijkheid opengehouden om terug te gaan. Ik was heel bewust geen contract aangegaan met Underdog Ben je nog steeds honderd procent Amerikaan of heb je ook dingen overgenomen van de onvolprezen Nederlandse volksaard? O'Brien: Tk blijf natuurlijk Amerikaan, maar ik merk dat ik wel sommige dingen heb overgenomen van de Nederlandse mentaliteit. Dat merkte ik vooral op het trainingsveld. Ik leerde bijvoorbeeld, als het slecht gaat, erover te zeiken. Niet dat Zijn je ouders nooit bezorgd geweest datje je te goed zou doen aan alles wat hier zo vrijelijk beschikbaar is? O'Brien: 'Nee, want ze kennen mij. Ik vind het leuk om me erin te bewegen, in deze drukke stad waar zo veel kan en mag. Sommige kennissen die hier komen kunnen zich niet voorstellen dat ik er niet door word afgeleid. Maar dat heeft ook gewoon te maken met de manier waarop Amerika naar Nederland kijkt. Daar gelooft men heel erg in ge- en verboden. Hier iets minder, leg ik ze dan uit. En dat het dus ook werkt. Maar soms geloven ze me niet.' had verruild voor de Jordaan. O'Brien: 'Vooral vrienden die een jaar op wereldreis gingen - een goed gebruik in Amerika - kwamen langs. Die liet ik dan allemaal de grachten zien en zo.' Wat precies op die grachten? O'Brien: 'De mooie architectuur natuurlijk, wat dacht je dan. Iedereen vindt het altijd even prachtig.' AJAX MAGAZINE APRIL 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 15