Ik heb thuis ook geen krant. Heeft geen zin, die vreten mijn honden op Seks! VI HEREN MEP IA samenstelling Michel Sleutelberg Of denken we toch meer aan het Ajax van Louis van Gaal in 1995, de laatste Nederlandse club die een Europese prijs pakte? Een ploeg waarin een van de twee centrale verdedigers (Danny Blind of Frank Rijkaard) in balbezit consequent vóór zijn defensie durfde te spelen om een man-meer te creëren, waardoor Jari Litmanen meer aanvaller dan middenvelder was en waarin de vleugelspelers door de snelle balcirculatie voldoende tijd en ruimte hadden om dreigend te kunnen zijn. Als dat Ajax model staat voor de Hollandse School, dan leert een blik op de huidige Nederlandse competitie dat die school geen leerlingen heeft opgeleverd. Taco van den Velde in Voetbal International van 23 januari Slechts over de rechterflank, waar Andy van der Meyde FC Den Bosch-verdediger dronken speelde, stichtte Ajax gevaar. Taco van den Velde in Voetbal International van 30 januari Natuurlijk was Ajax' verdedigende kracht een positief punt, maar Koeman moet oppassen dat het spel van de Amsterdammers geen overeenkomsten gaat vertonen met dat van zijn vorige club Vitesse. Taco van den Velde in Voetbal International van 30 januari Omdat het in de winter zelfs in Barcelona fris kan zijn, ben ik een paar weken op vakantie geweest. Toen ik afgelopen weekeinde wat bladen en kranten inzag, bleek er van alles te zijn gebeurd in Nederland. Johan Cruijffin Voetbal International van 30 januari Die geheven, duwende vinger. Die dwingende ogen die eventuele twijfel uit de lucht willen priemen. Die drift in de gebaren. Dat betoog vol klemtonen. Dat dribbelpasje opzij, dan voorover gebogen, met de wijzende handen naar een denkbeeldige bal. Ofwel Louis van Gaal, hoe dan ook een podiumdier. Alleen zonder podium zo meteen, dat wel. Peter Wekking in Voetbal International van 30 januari Johan Neeskens tegen Frank Rijkaard na de persconferentie over NEC-Sparta waarbij geen van de aanwezige scribenten een In het kader van lezerswerving leek het mij een goede gedachte om een pakkende kop voor mijn stukje te bedenken. Ik heb hierover lang nagedacht en ben tevreden over het eindresultaat. Want laten we wel zijn, je komt niet meer om het onderwerp seks heen. SBS6 zegt dat ze het gaan afstoten, maar daar geloven wij ruimdenkende Ajacieden natuurlijk niets van. En trouwens, ook op RTL4, RTL5, NET5, Yorin en - niet te vergeten - V8 (Fox) weten ze van wanten. Zelfs de VPRO vulde niet zo lang geleden een volledige avond met het onderwerp, dat iedere wereldburger klaarblijkelijk enorm bezighoudt. (Volgens wetenschappelijke onderzoeken zelfs enkele uren per dag, maar over de exacte gegevens van dit buitengewoon interessante onderzoek heb ik helaas niet de beschikking.) In Italië heeft een serieus opinieblad als de Espresso iedere week iets bloots op de voorpagina, waarover je vervolgens in het blad zelf niets terugleest. Naar het schijnt zou de Espresso geen bestaan hebben als het, conform de inhoud, voor een 'gewone' cover koos. Het is dit Italiaanse beleid dat mij inspireerde tot mijn kopsuggestie voor de redactie. Zo, dat was de kop, nu het stukje nog. Zlatan in de armen van Koeman? Na afloop van Ajax - Feyenoord was er een boeiende en vermakelijke persconferentie. Het moet gezegd, Koeman doet dit erg goed. Hij is intelligent, gevat en opvallend eerlijk. Met name dat laatste zie je niet vaak bij voetbaltrainers van topclubs. De spitsen Zlatan, Mido en Machlas krijgen er van Ronald niet alleen op de training, maar ook in het openbaar flink van langs. U herinnert zich allen ongetwijfeld de onthutsende invalbeurt van Zlatan tegen Feyenoord, waarin hij eerst met de voet en niet veel later met het hoofd volledig mistastte in kansrijke situaties. (Wat zal Henk Spaan genoten hebben van deze twee momenten, maar dit terzijde.) Een journalist, aan de stem te horen was het Valentijn Driessen van De Telegraaf maar ik kon dit door de drukte niet goed zien, vroeg aan Koeman: 'Ronald, wanneer denk jij dat Zlatan jou in de armen springt op de manier zoals Leonardo dat vanmiddag bij AJAX MAGAZINE APRIL 2002 159

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 159