Foto: Yvonne Witte middenvelder. Een mooie, rustige stilist. Men vergeleek me met Gerrie Mühren, ook qua uiterlijk. En net als Mühren liep ik bij duurlopen vooraan.' Toch kreeg Seegers niet altijd erkenning: 'Bij technisch begaafde voetballers denkt het publiek al snel dat die geen mentaliteit hebben. Als wij zien dat een bal uitgaat, dan lopen we niet meer. Op de tribune denkt men dan dat we lui zijn, maar het had gewoon geen nut om te lopen. Een wildebras gaat er wel achteraan met een vergeefse sliding en oogst dan applaus. Dat was niet bepaald mijn stijl.' Gordijnen Aanvankelijk zag het er goed uit voor Seegers, maar een trainerswissel speelde hem parten. 'Trainer Hans Kraay zag het in me zitten. Jan Mulder zou afgekeurd worden en ik zou hem te zijner tijd vervangen. Ik trainde twee keer per dag mee met de A-selectie.' Aan het begin van het seizoen 1975-1976 werd Kraay echter ontslagen. Hij moest plaats maken voor 'interim-trainer' Rinus Michels. Seegers, die inmiddels een A-contract had, was daar niet bepaald gelukkig mee: 'Michels stond alleen maar achter de gordijnen. Dat vergeet ik nooit meer. De gordijnen waren half doorschijnend. Je kon niet van buiten naar binnen kijken maar wel andersom. De training werd door anderen gedaan, onder wie Bobby Haarms en Hassie van Wijk. En op een gegeven moment zei Michels alleen maar dat ik terug was gezet naar het C-team. Een uitleg was er niet. Dat is de Ajax-school. Sociaal gezien was dat erg slecht. Ik heb me vaak genoeg afgevraagd of Michels mijn kwaliteiten wel kende. Hij gaf me me immers nooit training. Als hij ze had gekend, had hij kunnen aangeven wat er verbeterd moest worden, maar het bleef stil. 'Simon Tahamata kwam voor mij in de plaats. En Tahamata is een beste voetballer, maar in die tijd kon hij een training niet volhouden. Een corner kreeg hij niet voor het doel. Dat ik terug werd gezet kwam hard aan, maar ik stelde me niet brutaal genoeg op. Dat dorpse voerde de boventoon. In de tijd van Kovacs raadde Haarms me al aan om me meer te presenteren, meer mijn mondje te roeren. Het is net als bij een receptie: je moet erbij zijn, dan weten ze wie je bent.' Toch waren er heus wel tekenen van acceptatie. 'Hannie Das, ook van het tweede, en ik zijn in 1975 met de A-selectie naar Indonesië geweest. We werden met alle egards ontvangen, maar het hotel was nogal slecht. Er zaten hagedisjes tussen de luxaflex en de mieren liepen over de nachtkastjes of zaten in bad. De vrouwen van Krol en Suurbier waren net als ik bang voor die beesten. We wilden een ander hotel. De organisatoren van de trip zeiden echter dat alles vol zat. Daarop hebben de twee vrouwen zich uitgegeven als stewardessen en zo kregen ze uiteindelijk een nieuw, prachtig hotel. Wim Suurbier zei daarop tegen mij dat ik maar bij hem en Maya op de kamer moest slapen. Hij regelde een bed voor me, zei dat ik zijn zoon was. Kijk, zo 11-5-1975: MW-Ajax 0-0 Toeschouwers: 10.750 Scheidsrechter: Arie van Gemert MW: Wever; Braam, Dijkstra, Lacroix, Schrijnemakers; Kerstges, Streuer, Dekker; Bonfrère, Smeets (78. Laine), Colombain Ajax: Schrijvers; Suurbier, Van Dord, Dusbaba, Krol; Notten, Mühren, Steffenhagen (46. Van Santen), Rep (61. Seegers), Geels, Brokamp sociaal en warm konden ze dus toch ook zijn bij Ajax. Ze wisten ondertussen dat ik een gediplomeerd kapper was en even later heb ik bij een aantal dames de krulspelden er nog ingezet.' Vrije jongen Vlak voor deze trip had Seegers op de slotdag van de competitie tegen MW zijn debuut gemaakt in het eerste. 'Ik was niet zo zenuwachtig omdat het een uitwedstrijd was. Ik moest wel wennen aan het gejoel van het publiek. Het duel ging nergens meer om. PSV was al kampioen. Maar in mijn beleving was het toch een grote gebeurtenis. Ik zat er toch bij. Ik viel een half uur voor tijd in voor Johnny Rep. De tijd was te kort om iets te laten zien. Ik kon me handhaven. Ik heb nog geprobeerd om een doelpunt te maken, want dan was de naam Seegers gevestigd. En daar krijg je zelfvertrouwen van.' Onder Michels kreeg Seegers geen kansen meer. 'In 1976 ben ik vertrokken naar Heerenveen en twee jaar later speelde ik bij Fortuna Sittard. Daarna voetbalde ik in Bilzen in België, maar daar werd onder de tafel betaald. Dat vond ik geen goede basis. Mijn ouders, die nog in Naarden woonden, tipten me dat er een baan vrij kwam als sporthalbeheerder in Blaricum. En dat leek me wel wat. Ik ben een vrije jongen, houd niet van kantoorwerk. Ik belde naar de sporthal en ik had meteen het gevoel dat ik de baan zou krijgen. En dat klopte ook. Moet je nagaan: ze namen niet iemand uit de buurt maar mij, terwijl ik nog in Limburg woonde. Ze betaalden me zelfs de eet- en reiskosten. Dat had alleen te maken met het feit dat ik een voormalige Ajacied was. Ik werk er nu alweer 22 jaar. 'In 1996 was ik aanwezig bij het etentje ter gelegenheid van het afscheid van de Meer. Ik wilde toen toch weieens weten waarom ik niet geslaagd was. Dat is me nooit gezegd. Haarms wilde wel vertellen waarom. Toen ik bij Ajax kwam, vond hij "dat we er weer een hadden". Maar fysiek kwam ik tekort, oordeelde hij. Maar ach, één wedstrijd in het eerste van Ajax is nog niet eens zo slecht. Er zijn er heel wat die niet zo ver komen. Achteraf gezien had er meer ingezeten als ik brutaler was geweest. Maar dat is de ezel in de kont kijken.' 146 AJAX MAGAZINE APRIL 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 146