'Ik ging langs de snelweg Naarden-Diemen bij de bushalte staan, met een bordje "Ajax" in mijn handen. En meestal, nog voordat de bus was gearriveerd, gaf een automobilist me een lift. Het door mijzelf gemaakte bord had lichtgevende lettertjes. En de mensen wilden alles van me weten, vonden het interessant dat ik bij Ajax speelde. 'Dat Ajax interessant wordt gevonden merk ik nog altijd. Ik werk in een sporthal in Blaricum en dan hoor je mensen zeggen "hij heeft bij Ajax gespeeld". De meesten weten het ondertussen. Mensen hangen aan je lippen. Ik hoef in Naarden of Huizen niet op een voetbalveld te komen of het is constant "hé Kick", "hé Kick". Ze willen mijn mening horen, vragen soms of ik in het bestuur wil komen.' Na één jaar BFC kon Seegers opmerkelijk genoeg weer terug naar Ajax. 'Men was me in de gaten blijven houden. Ik kreeg een B-contract. Hans Kraay was de trainer. Kraay was ook te netjes, die wilde - als een van de weinigen bij Ajax - wel gewoon contact met je.' Het werd een moeilijk seizoen. 'Cruijff en Neeskens zaten inmiddels in Barcelona. Maar de stemming binnen de club was er De Ajax-selectie 1975- 1976. Achter vanaf links: Henk van Santen, René Notten, Gerrie Mühren, Ruud Geels, Pim van Dord, Geert Meijer, Willy Brokamp, Hans Kraay. Midden: Wim Suurbier, Jan Mulder, Ruud Krol, Johnny Dusbaba, Tscheu-la Ling, Ton Wickel, Arno Steffenhagen. Voor: Jan van Gorp, Barry Hulshoff, Heinz Stuy, Piet Schrijvers, Kick Seegers, Dick Helling, Jan van Daal. Kick Seegers in actie in een vriendschappelijke wedstrijd. een van "we halen die vierde Europa Cup ook wel". Het vertrek van Cruijff dacht men op te kunnen vangen. Men kocht Willy Brokamp van MW. Een technische speler, net als ik, maar geen uitblinker bij Ajax. Ik was een technische aanvallende AJAX MAGAZINE APRIL 2002 145

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 145