'Michels stond alleen maar achter de gordijnen' Tastbare herinneringen aan de voetbaltijd van Kick Seegers (49) zijn te bewonderen in het trapgat van zijn huis. In een houten kastje heeft hij keurig oude voetbalschoenen, foto's en shirts van Ajax en Heerenveen vastgezet. Ook te bezichtigen is de opstelling-met-punten van AAW - Ajax uit een Voetbal International. In 1975 werd Seegers' enige officiële optreden in Ajax' hoofdmacht bekroond met een 6. Jlk heb nog geprobeerd om een doelpunt te maken, want dan was de naam Seegers gevestigd.' Nee, dit keer eens niet een verhaal over een jeugdig talent met Amsterdamse bluf die Pil ten onrechte) dacht dat hij het wel ^gemakkelijk op techniek zou redden. Kick llfeeegers kwam ter wereld in Naarden en f7kwam volgens eigen zeggen in 1971 na een open dag als een 'lulletje' naar Ajax. 'In het begin had ik het moeilijk. Ik kwam van het boerenland maar werd grootgebracht door Amsterdammers. Dat was wat. Alleen door mijn kwaliteiten kon EENDAGSVLIEGEN door AAarcelle van Hoof ik me overeind houden. Maar ik liet me niet genoeg gelden. Dat heb ik mijn ouders later wel kwalijk genomen. Ze hadden me meer brutaliteit moeten bijbrengen. Als ik nu bij mijn zoon langs de lijn sta, roep ik "doe dit, doe dat, praat, laat je gelden, gooi het van je af'. Die stimulans heb ik in mijn tijd gemist. Als op trainingen bij een partijtje voettennis Sjaak Swart tegen me tekeerging, had ik daar ontzag voor. Ik keek te veel tegen mensen als Swart of Krol op. Krol straalde zó'n autoriteit uit. Het was een harde strijd om te overleven, je was op jezelf aangewezen. De trainer bracht je op niveau en daarna moest je het zelf doen. Presentatiefoto aan het begin van het seizoen 1975-1976, met trainer Hans Kraay en (vanaf links) de nieuwe A-contractspelers Dick Helling, Ton Wickel, Geert Meijer, Tscheu-la Ling en Kick Seegers.

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 142