Foto: Louis van de Vuurst kwam hij uit voor het Italiaanse Padova. Het was voorzitter Karei Aalbers die de aanvallende middenvelder uiteindelijk voor Vitesse aankocht. Het bleek een gouden greep. De inmiddels tot aanvoerder benoemde middenvelder wordt in Arnhem op handen gedragen. Zo kozen de supporters Kreek vorig jaar unaniem tot Vitesse-speler van het jaar. Toch moet Kreek zijn debuut voor de Arnhemmers op 19 augustus 1997 anders hebben voorgesteld. Vitesse, met Kreek, trof bij de seizoenstart lanskampioen Ajax. De krantenkoppen spraken de volgende dag boekdelen: 'Swingende Amsterdammers walsen Vitesse plat: 5-0'. Michel Kreek maakte zijn debuut voor Vitesse uitgerekend tegen Ajax in de Amsterdam Arena. Er was dus weinig eer weggelegd voor Kreek, die tot overmaat van ramp ook nog een eigen doelpunt maakte tegen zijn oude club. Ongekend gemiddelde Ajax telde dit seizoen twee spelers en twee trainers die een speciale band met Vitesse hebben. Ten eerst Ferdi Vierklau. Voordat Ajax de verdediger van het Spaanse Tenerife overnam, kwam Vierklau één seizoen uit voor de Arnhemmers. Dé Ajax- speler die bij Vitesse zijn grote doorbraak beleefde is natuurlijk Nikos Machlas. Vanaf 1996 speelde de Griekse spits drie seizoenen in Arnhem, waar zijn prestaties indrukwekkend waren. In zijn tweede jaar voor Vitesse maakte de populaire goalgetter niet minder dan 34 doelpunten en dat in 32 wedstrijden: een ongekend gemiddelde. Geen wonder dat Ajax de spits graag wilde inlijven. Ajax moet de knoop hebben doorgehakt na de Ajax - Vitesse in 1999. Slechts één keer eerder had Ajax thuis van Vitesse verloren en nu was er weer verlies: 0-1. Doelpuntenmaker: Nikos Machlas. Een dergelijke speler kan je beter in eigen gelederen hebben dan bij de tegenstander. Dan zijn er nog twee trainers met een Vitesse-verleden. Peter Boeve, assistent trainer onder Co Adriaanse, begon zijn actieve voetballoopbaan in 1976 in Arnhem. In de jaren tachtig was hij vaste keus in het eerste elftal bij Ajax, waar hij Foto: Louis van de Vuurst Op 21 maart 1999 kwam Vitesse, nummer 2 op de ranglijst, op bezoek bij nummer 3 Ajax. Nikos Machlas maakte al na twee minuten het verschil, en bij 0-1 bleef het de resterende 88 minuten. MAGAZINE APRIL 3002 Foto: Yvonne Witte Vitesse-trainer Ronald Koeman wees zijn ploeg op 26 januari 2001 de weg naar een 2-1 overwinning op Ajax in de achtste finale van de Amstel Cup. zich etaleerde als een degelijke no- nonsense verdediger. Na het vertrek van Co Adriaanse eerder dit seizoen bleek er geen plaats meer te zijn voor Boeve, omdat Koeman de voorkeur gaf aan Ruud Krol als assistent. De komst van trainer Ronald Koeman van Vitesse naar Ajax eind vorig jaar, kwam vrij onverwacht. Met instemming werd de oud-speler van Ajax, Barcelona en Feyenoord in het Ajax-kamp binnengehaald. Zijn rustige, zelfverzekerde houding wekt vertrouwen. Na een roerige periode van trainerswisselingen moet hij weer lijn in het spel van het jonge en flegmatieke elftal brengen. Ajax zal met meer overtuiging en power moeten spelen. De ouverture was bemoedigend voor de nieuwe trainer. Al op 19 december vorig jaar, twee weken na zijn aanstelling, trad Ajax aan tegen zijn oude club Vitesse. Koeman kende als geen ander het recente verleden. Als trainer van Vitesse liep hij de vier voorafgaande ontmoetingen als winnaar van het veld. Maar Vitesse was het onverwachte vertrek van zijn trainer kennelijk nog niet te boven. In de Arena boekte Ajax onder leiding van Koeman - stoïcijns geposteerd naast de spelersbank - een ruime 5-1 overwinning.

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 128