dat weten we. Misschien had ik een paar keer wat eerder moeten schieten.' Na de nederlaag stond Vitesse nog steviger op de onderste plaats. Niettemin zag trainer Cor Brom nog perspectief voor zijn club. Hij had namelijk zijn hoop gevestigd op de komst van een andere oud-Ajacied. Na omzwervingen in de Verenigde Staten was Co Prins in Nederland teruggekeerd om uit te komen voor MW. Vanaf de winterstop mocht veteraan en enfant terrible Co Prins zijn geluk beproeven bij de Arnhemmers. Het zou evenwel op een fiasco uitlopen, want Co Prins was geen schim meer van de brutale en wendbare aanvaller van weleer en geheel niet in staat de Arnhemse ploeg van de onderste plaats af te helpen. Voor het eind van de competitie was degradatie dan ook al een feit. Maar de degradant moest de kelk helemaal leegdrinken. Alsof het nog niet genoeg was, moest de ploeg op de laatste speeldag afreizen naar Amsterdam, waar het inmiddels kampioen geworden Ajax wachtte. Deze 19 mei 1972 zou voor Ajax een historische dag worden. Maar waar was het publiek die zondagmiddag? Dat liet het massaal afweten. De prijzen waren immers al verdeeld en er stond niets meer op het Johan Neeskens opent de score tegen Vitesse op 19 mei 1972. In de nadagen van zijn carrière werd Co Prins door Vitesse aangetrokken om degradatie te voorkomen. Het werd een fiasco. Foto: Jan Mud spel. Het deed dan ook armetierig aan toen de spelers uit dank voor de steun van de supporters bossen roodwitte anjers de vrijwel lege tribunes in slingerden. Maar de wel gekomen hondstrouwe fans - slechts zesduizend in getal - werden rijkelijk beloond voor hun komst. De ene na de andere Ajax-aanval leverde een doelpunt op. Ajax had de jacht geopend op het honderdste doelpunt van het seizoen. Deze mijlpaal werd behaald bij de 8-0 van Gerrie Mühren. Gretig ging Ajax door. Het Amsterdamse publiek had uiteindelijk zoveel medelij met Vitesse dat bij een 9-0 stand het enige Arnhemse tegendoelpunt, met een luid en langdurig applaus werd beloond. Het werd uiteindelijk 12-1 en dat is tot op de dag van vandaag de hoogste eredivisie-uitslag ooit. Doelman Gert Bals dankt de voetbalgoden nog altijd, dat niet hij, maar doelman Beukhof die dag het Arnhemse doel tegen het ontketende Ajax verdedigde. (Of zou de nederlaag nooit zo ruim uitgevallen als Foto: Spaarnestad Fotoarchief/ANP Foto

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 123