Paspoort Aan de club uit Lissabon, waar Dani met een 4-jarig contract op zak dacht weer wat zelfvertrouwen op te kunnen bouwen, heeft hij dan ook geen al te goede herinneringen. Hij arriveerde er september 2000, in de veronderstelling dat hij daar een belangrijke speler zou worden. Maar daar kwam weinig van terecht. Eind november, nog geen drie maanden later, vertrok hij alweer. 'Ik had daar a little bit of a misunderstandingaldus Dani. 'Na een paar maanden kwam er een nieuwe president en een nieuwe coach en die hadden ineens heel andere ideeën.' Voor Dani, die ondertussen weer was geschorst omdat hij zich weer veelvuldig in het nachtleven had laten zien en daardoor regelmatig te laat op trainingen verscheen, was geen plek meer. 'Toen kreeg ik ineens een aanbieding van Atlético. In eerste instantie was ik niet geïnteresseerd. De club deed het op dat moment heel erg slecht. In de Segunda Division stonden ze zo'n twintig punten achter op de plekken die recht geven op promotie naar de Primera Division. Maar Paolo Futre, manager van Atlético, haalde me over. Dit Volgens Dani is het Champions-Leagueduel tegen Glasgow Rangers de beste wedstrijd die hij voor Ajax speelde. was precies een club voor mij, vertelde hij. Eentje met ambities en eentje waar ik tot mijn recht zou komen. Niet veel later heb ik ja gezegd en heb ik hier voor een aantal jaar getekend.' Nabije toekomst Vooralsnog heeft de grillige Portugees daar nog geen moment spijt van gehad. 'We staan dik bovenaan en normaal gesproken geven we dit niet meer uit handen. Daarom zijn we alvast bezig om een team te bouwen voor komend jaar, zodat we dan goed voor de dag kunnen komen. Want we willen natuurlijk voorkomen dat we meteen weer degraderen. Dat mag gewoon niet meer gebeuren. Deze club hoort thuis op het hoogste niveau en dat zullen we laten zien ook. En daaraan wil ik graag mijn steentje bijdragen. Daarom denk ik ook dat mijn nabije toekomst in Madrid ligt. Dat wil echter niet zeggen dat ik nooit meer voor Ajax zou willen spelen. Graag zelfs, maar ik weet niet of dat mogelijk is. Als mijn contract bij Atlético afloopt, ben ik bijna dertig. Normaal gesproken ben ik dan te oud. Maar als Ajax me, om welke reden dan ook, nodig heeft, dan kunnen ze altijd bij me aankloppen. De deur staat altijd voor hen open.' Maar aan een terugkeer naar zijn geliefde Foto: Louis van de Vuurst Daniel da Cruz Carvalho, zoon van een filosoof, wordt op 2 november 1976 geboren in Lissabon. Nadat hij eerst de jeugdopleiding van Sporting Lissabon heeft doorlopen en in 1994 zijn debuut heeft gemaakt in de hoofdmacht, vertrekt hij al op vroege leeftijd naar het buitenland. Zo wordt hij in het seizoen 1995- 1996 verhuurd aan het Engelse West Ham United (negen wedstrijden, twee doelpunten) om vervolgens in de zomer van 1996 de overstap te maken naar Ajax. In Amsterdam komt hij in vier seizoenen tot 98 officiële duels, waarin hij zeventien maal scoort. Met Ajax wordt hij éénmaal landskampioen en wint hij twee keer de beker. In 2000 keert hij terug naar Portugal en tekent hij een contract bij de aartsrivaal van Sporting, Benfica. Maar net als bij Ajax kan hij het in Lissabon niet waarmaken en vertrekt hij ook daar - na slechts vijf duels - voortijdig. Inmiddels speelt hij sinds november 2000 bij Atlético Madrid, dat uitkomt in de Segunda Division. Arena denkt Dani voorlopig niet. Vooralsnog wacht Atlético Madrid, later wellicht het WK. 'Maar dat laatste wordt moeilijk,' geeft de Portugees, negenvoudig international, eerlijk toe. 'Ik ben al een jaar niet meer opgeroepen en ik weet niet of de bondscoach me nodig heeft, hoewel ik van mezelf weet dat ik een goed seizoen draai. Ik scoor, geef assists en als ik inval laat ik ook meteen wat zien. Ik zou dan kunnen zeggen dat ik het verdien om te worden opgenomen in het nationale team, maar aan de andere kant: op mijn positie staan natuurlijk al goede spelers, zoals Rui Costa. Daarom hoef ik ook niet echt teleurgesteld te zijn als ik uiteindelijk niet word opgeroepen. Ik ben al blij dat ik nu weer aan spelen toekom.'

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 118